Przyjaciele na zawsze

Wydawnictwo: Świat Książki
Friends Forever
978-83-7799-197-8
Pesteczka

Początkująca modelka, gwiazda futbolu, obiecujący lekarz... Młodzi Amerykanie w normalnym-nienormalnym labiryncie życia. Dwie dziewczynki i trzech chłopców – spotkali się w zerówce i stali się nierozłączni. Odnosili sukcesy w nauce, zdobywali sportowe laury. Porwani przez dorosłość, nie zawsze potrafili sprostać jej wyzwaniom. Przemoc, narkotyki, zawiść, głupota – czy Wielka Piątka ze szkoły z San Francisco stawi im czoło? Co się stanie z Gabbie, piękną jak mała księżniczka? Kogo pokocha Izzie? Z czym będzie się zmagać Andy? Autorka zabiera nas w podróż przez dziesięciolecia i przez Amerykę, której rytm wyznacza wyścig szczurów, a o prawdziwą miłość trzeba zawalczyć. Na szczęście u boku zawsze jest przyjaciel na zawsze!

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2012

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/przyjaciele-na-zawsze-d...»

książek: 2018
Ulka | 2013-09-11
Przeczytana: 11 września 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Uczucia jakie towarzyszą tej lekturze to chyba przede wszystkim smutek. Niekiedy ludzie nie doceniają tego co mają. Zwłaszcza młodzi ludzie czasami nie myślą o konsekwencjach swoich czynów. Gdy mamy do czynienia ze smiercią bliskiej osoby, dopiero wtedy zdajemy sobie sprawę ile ona dla nas znaczyła ,dostrzegamy wtedy jak wpływają nasze czyny na życie innych i do czego to może doporowadzić.

virgo123 | 2017-03-14
Przeczytana: 14 marca 2017

Rzadko się zdarza, żeby któraś książka D. Steel tak mi się spodobała, że dam jej najwyższą ocenę ;) W sumie do tej pory była tylko jedna taka książka ;) Książka "Przyjaciele na zawsze" zaczęła się fajnie, wesoło, bo były tam przedstawione początki wielkiej przyjaźni, rozpoczętej w przedszkolu, ale potem było już tylko smutno i smutno... Ledwo udawało mi się czytać rozdziały, w których nagle kogoś zabrakło, a takich rozdziałów w książce nie brakowało. W ogóle się nie spodziewałam, że z wielkiej piątki przyjaciół, nie wszyscy dotrwają do końca książki, więc było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, że na sam koniec książki wielka piątka zmieniła się w wielką dwójkę. Mimo smutnej treści i wydarzeń, książka jest bardzo wciągająca i szybko mi się ją czytało. Polecam ;)

Aneta Wiola | 2016-08-09

Muszę przyznać, że to najlepsza książka jaką czytałam Danielle Steel, mi sie bardzo spodobało, że mnie tak dramatycznie zaskakiwała, bo Steel mnie rzadko zaskakuje. Natomiast zdenerwowało mmnie to, że irytująca postać jaką była Izzie i tak na końcu była z tym kim wiedziałam już od pierwszych stron. Nie polubiłam bohaterów, jedynie Andy mi jakoś nie przeszkadzał, ale ogólnie żałuję, że kupiłam tyle książek Danielle.

Okładka książki jest naprawdę słodka: pięć par dziecięcych stópek, na ciepłym mleczno kawowym tle.
Niestety, podróż po fabule, ze stronicy na stronicę staje się prawdziwym koszmarem. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się po autorce takiej dramaturgi zdarzeń.
Książka wiele uczy i, mimo wszystko, daje nadzieję. Pokazuje, że nie wolno się poddawać nawet, jeśli dzieje się źle.
Moja ocena: 8/10

Magdzialena | 2014-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2014

Wspaniała książka, przeczytałam w 2 dni,bardzo wzruszająca.

beataj | 2016-01-04
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Strata przyjaciela to jak wyrwanie kawałka serca. Jak sobie z tym poradzić, jak się po tym podnieść, jak dalej żyć? To właśnie jest opisane w tej powieści, wstrząsającej i przygnębiającej, a jednocześnie ważnej i potrzebnej. To opowieść o sile i mocy przyjaźni

Monika9027 | 2013-06-20

Piękna opowieść o przyjaźni,miłości, dojrzewaniu, poszukiwaniu swego miejsca i celu. Książka zmusza do pewnych refleksji na temat tego jak kruche i ulotne jest życie człowieka, jak łatwo można ulec presji otoczenia, zagubić się i nie móc dać sobie rady z otaczająca nas rzeczywistością.Dlatego warto zastanowić się nad własnym życiem i nie tracić jakże cennej chwili. Zachęcam do przeczytania:)

Grazia_czytaninka_ | 2015-03-05
Przeczytana: 02 marca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przepiękna książka. Czytając ją zazdrościłam tej piątce przyjaciół tak pięknej przyjaźni trwającej aż od przedszkola - można by w pewnym sensie rzec - aż po grób. Smutne jest to, że trójka z tej piątki przyjaciół umarła. Przykre w tak młodym wieku umierać. A jeszcze smutniejsze co musieli czuć Ci rodzice, których dotknęła największa strata jaką jest śmierć własnego dziecka;(
Ale zakończenie książki okazało się dokładnie takie jakie chciałam by było ;)

Kasiek m | 2012-10-03
Przeczytana: 03 października 2012

Wprawdzie mam dwie inne książki w kolejce… ale dla tej ostatnią noc zarwałam. No i dowodzi to, że nie warto tkwić w stereotypach, można dużo stracić. Były czasy dawne, gdy chciałam spalić na stosie wszystkie książki pani Steel które przyniosła Mama z biblioteki, zaczytywała się w tych romansidłach, które moim zdaniem były przykładem degrengolady literatury, i jaki jest sens skoro już na początku wiadomo, że ona będzie z nim, niewiadome są tylko perturbacje po drodze oraz to ile i w jakich pozycjach będą uprawiali seks. Jednak kilka takich książek przeczytałam, miałam szczęście bo NAWET się mi podobały. A że ostatnio miałam potrzebę płytkiego romansidła sięgnęłam po książkę „Przyjaciele na zawsze” chociaż po opisie z okładki nie mogłam się dopatrzeć soczystego romansu w treści… No nic, zaczęłam czytać. Na początku tylko dobrze mi się czytało, a później musiałam wiedzieć jak to się skończy.
Moje przesłanie, nie warto się uprzedzać do autora, mógł On napisać bilion słabych książek...

Zuela | 2015-05-15

Troche w tej książce życia-narkotyki,alkohol,śmierć,a zakończenie w normie.Dwoje pozostałych przy życiu przyjaciół zostaje ze sobą by wspominać i trochę się wsierać.Oby tak dalej