Tajemniczy Londyn

Tłumaczenie: Piotr Mwaba
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przewodniki piesze". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Publicat
Secret London
978-83-245-1749-7
przewodnik
Lena

Tajemniczy Londyn to niezastąpiony towarzysz każdego, kto pragnie odkryć prawdziwe serce jednej z największych stolic Europy. Prezentując ponad 30 km oryginalnych tras wycieczkowych, wybitny historyk Andrew Duncan ujawnia największe tajemnice Londynu, wychodzi poza oczywiste fakty, by przybliżyć czytelnikowi zarówno mało znane klejnoty Londynu, jak i słynne, związane z miastem historie czynajbardziej charakterystyczne budynki. Barwne fotografie ukazują ukryte w różnych zaułkach skarby, a przejrzyste mapy wskazują szczególnie interesujące miejsca. Tajemniczy Londyn to niezrównany przewodnik po "prywatnych" obszarach "publicznego" miasta.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: źródło własne

Danielista | 2018-02-09

Autor dokonał rzeczy niemożliwej - napisał szalenie nudną, właściwie bezużyteczną książkę o fascynującym przecież mieście. Nie odmawiam mu znawstwa tematu, ale jest to niestety pozycja siermiężna w treści i formie, przeładowana nikomu niepotrzebnymi detalami, uboga w naprawdę ciekawe informacje. Szkoda czasu.

8_oclock | 2014-05-10
Przeczytana: 2012 rok

Książka ciekawa i niby starannie wydana, na kredowym papierze i z fotografiami, ale dla mnie jakaś nieprzejrzysta, męcząca w czytaniu z powodu formy.

książek: 1961
Ciarolka | 2012-12-26

Andrew Duncan jest historykiem i znawcą Londynu. Jego książki "Walking London", "Walking Village London" oraz "Andrew Duncan's Favourite London Walks" są bestsellerami, czytanymi przez wszystkich miłośników Londynu.

"Tajemniczy Londyn" to nie tylko przewodnik po stolicy Anglii. Jest to również zbiór wielu ciekawych historii, ciekawostek oraz mało znanych faktów. Co pewien czas czytanie umilają nam duże zdjęcia oraz mapy, które ułatwiają wyobrażenie sobie tego, o czym pisze autor.

Możemy na przykład poczytać o zaginionych rzekach Londynu, o tym co prócz metra kryje się pod ziemią metropolii, o lwie z kamienia Coade, o nietypowych muzeach czy o Westminsterze. Opisane jest to w bardzo ciekawy sposób, czułam, że bardzo chciałabym odwiedzić wszystkie te wspaniałe miejsca.

Z tyłu kolejny rozdział warty uwagi: Godziny otwarcia, adresy i dodatkowe informacje. Mamy tu przedstawione rzetelne wskazówki na temat, gdzie znajdują się te miejsca, jak do nich dotrzeć, telefony kontaktowe,...