Ordynat Zaleffski i odwołany pojedynek

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
kryminał

W czwartki ordynat Ludwik Zaleffski nie praktykował pojedynków z uwagi na tradycyjną herbatkę z ciocią Jadwisią. Kiedy pewnego czwartku zerwany został wczesnym rankiem z łóżka przez swojego kamerdynera był bardzo zdziwiony. Jeszcze bardziej zdziwiony był kiedy okazało się, że jego przeciwnik na pojedynek nie przybył. Przedstawiamy wygrzebany z kuferka Gryzeldy Chocimirskiej mrożący krew w...

Przedstawiamy wygrzebany z kuferka Gryzeldy Chocimirskiej mrożący krew w żyłach kryminał, którego akcja rozgrywa się w latach 20-tych XX wieku. Po ulicach mkną automobile, do tańca przygrywa puszczany z gramofonu charleston, a ordynat Ludwik Zaleffski wraz z rotmistrzem Gustawem Muraszko zgłębiają mroczne tajemnice Starego Letniska.

Kogo tym razem opisze Kurier Starego Letniska w Kronice Towarzyskiej? Na jaki upiorny pomysł wpadnie wuj Eustachy? Kto wywoła kolejny skandal na dancingu w "Księżycowej"? I wreszcie kto jest mordercą?
Książka wskazana zwłaszcza dla osób odchudzających się. Kiedy się ją czyta zapomina się o jedzeniu, a przy okazji jeszcze kilka kalorii spali się ze śmiechu.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza RYTM Sp. Z o.o., 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictworytm.pl

szaramysz | 2014-03-21

Miałam przenieść się w szalone lata 20, miał zagrać puszczany z gramofonu charleston, miało być śmiesznie..niestety nie było. Zamiast tego dostałam mało ambitne czytadełko do konsumpcji w kolejce do lekarza. Mało wyraziste postacie, marna i przewidywalna intryga kryminalna, absolutnie nijaki klimat wspaniałej epoki automobili. Stanowczo nie polecam, szkoda czasu i na pisanie i na czytanie.

Lukasz | 2017-09-01
Marti_25 | 2017-08-20