gra w go, go
poradniki

Janusz Kraszek rozpoczął przygodę z go w 1976 roku podczas studiów na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego. Kolega z roku Jerzy Sacharewicz włożył wiele wysiłku, by kilku studentów w tym autora nauczyć grać w go. Już w 1977 roku Janusz Kraszek został jednym z najlepszych graczy w Polsce. Obecnie posiada stopień 5. dan. W go gra się całym sobą. Nie bez znaczenia są temperament, cierpliwość, umiarkowanie, odwaga, zdrowy rozsądek, wyrobienie estetyczne, poczucie sprawiedliwości, równowaga psychiczna, a nawet wartości moralne.

książek: 2045

Najlepsza książka na Polskim rynku, wprowadzająca do nauki podstaw Gry w GO - Baduk - Weiqi.

Sanetsu | 2016-10-12
Sivien | 2015-06-05