Sentaku High School

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
978-83-7805-149-7
Gosiek

Anime na szkolnym gruncie. Zabawne, pełne humoru, a przy tym niepozbawione pikanterii. Łączy w sobie różne gatunki i wątki tematyczne anime: trochę shoujo, trochę shounen, a nawet troszeczkę yaoi. Jeśli klimaty licealne są Wam bliskie, przeczytajcie. Wciągnie Was wir szkolnych sympatii, miłości, pasji, dramatów. Znajdziecie tutaj całą galerię typów, zarówno uczniów, jak i nauczycieli....

Jeśli klimaty licealne są Wam bliskie, przeczytajcie. Wciągnie Was wir szkolnych sympatii, miłości, pasji, dramatów. Znajdziecie tutaj całą galerię typów, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Zobaczycie, jak wchodzą ze sobą w interakcje i co z tego wynika. Jeśli wciąż tkwicie po uszy w rzeczywistości szkoły, tutaj będziecie mogli przejrzeć się jak w zwierciadle. A przez ten gąszcz poprowadzi wrażliwa, rezolutna, otwarta dziewczyna. Jednak Sentaku High School nie wyczerpuje się w gatunku komediowym, komedia bywa bowiem często podszyta dramatem.

źródło opisu: http://www.wfw.com.pl/ksiegarnia/product/id:2235/Sentaku_High_School

Zarówno szata graficzna, jak i opis książki wpłynęły na moje początkowe podejście do tej pozycji: „O! To właśnie to, czego teraz potrzebuję. Lekka lektura w sam raz na niedzielne lenistwo. Idealna odskocznia od ostatniej filozoficzno-egzystencjalnej powieści”. Początkowo wszystko wskazywało na to, że tak właśnie będzie. W gruncie rzeczy, aż do ostatnich stron nie opuszczało mnie to wrażenie. „Sentaku High School” to świetny przykład na to, że nie należy z góry przewidywać zakończenia – nawet wtedy gdy pozostało dosłownie kilka stron lektury.

Powieść opowiada historie uczniów i nauczycieli liceum Sentaku, szczególnie skupiając się na perypetiach (zarówno miłosnych jak i koleżeńskich) białowłosej drugoklasistki - Chidori Kahaja. Śledząc śmieszne wydarzenia, z życia wzorowej uczennicy i jej kolegów, czasami można się natknąć na wątki yaoistyczne (czemu tak mało?!). Wszystko zdawało by się utopią – nieśmiałej, pięknej licealistce, zrządzeniem losu, udaje się poznać bliżej chłopaka, do...

Pretender | 2015-10-27
Przeczytana: 27 października 2015

Nie wiedziałem jak ocenić książkę. Początek dość monotonny, ilość egzotyczych imion i nazwisk sprawia, że zaczynam się gubić. Historia jednak ciekawa. Wadą może być zbyt szybko przeprowadzony finał i koniec oraz zbyt duża inwazja polskich zwyczajów w kulturę Japonii, np. Boże Narodzenie, liczne kościoły i inne.

Po tą książkę sięgnęłam z czystej ciekawości. Jeszcze nigdy wcześniej nie miałam styczności z anime i chciałam spróbować nowego gatunku.
Na początku strasznie ciężko było mi się przyzwyczaić do imion bohaterów występujących w powieści. Chidori, Kiyoshi, Neya czy Koji. Potem jednak nawet mi się spodobały (a zwłaszcza Chidori). Powieść wciągnęła mnie niesamowicie, chociaż nie mogę powiedzieć, że jest jakaś wybitna. Zwykła książka o szkolnych problemach, przyjaźniach, miłościach (nie tylko tych damsko-męskich). Niby nic specjalnego, a czyta się bardzo dobrze.
Podobała mi się bohaterka – Chidori. Dziewczyna jest wspaniałą osobą/ Jest bardzo mądra, świetnie radzi sobie w szkole i udziela korepetycji słabszym uczniom. Pewnego razu miała uczyć niejakiego Kiyoshiego, których uważają za rodzeństwo, chociaż nim nie są.
Chłopak od zawsze się jej podobał, więc bardzo chętnie się zgodziła. Co z tego wyniknie? Dowiecie się czytając „Sentaku High School”
Autorka posługuje się wspaniałym...

Sponge | 2017-07-26
iziaw | 2017-01-09