Antropologia widowiska

Tłumaczenie: Jacek Dziekanowie
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Czarna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza VOLUMEN
The Anthropology of Performance
978-83-7233-121-2
Nauki społeczne, antropologia
filozofia i etyka
Mania

Czym jest widowisko? Grą? Tańcem? Koncertem? Programem telewizyjnym? Cyrkiem? Karnawałem? Konferencją prasową prezydenta? Czy przedstawieniem jest relacjonowany przez media zamach na Jana Pawła II? Czy jest nim uchwycony przez kamery moment zabójstwa Lee Harvey`a Oswalda? Widowisko nie jest łatwe do zdefiniowania, pojęcie to stało się bardzo złożone. Przedstawienie jest etniczne i...

Widowisko nie jest łatwe do zdefiniowania, pojęcie to stało się bardzo złożone. Przedstawienie jest etniczne i interkulturowe zarazem, historyczne i ahistoryczne, jest zjawiskiem estetycznym i rytuałem, ma wymiar socjologiczny i polityczny.
Fragment Wstępu

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Volumen 2008