Gabriel Garcia Marquez

Gabriel Garcia Marquez
83-7023-583-2
Marquez, biografia
Fisses

Po wydaniu Stu lat samotności, mało znany pisarz kolumbijski zyskał światowe uznanie. Powieść ta wyprowadziła literaturę iberoamerykańską z zaścianka, bo potrafiła wyrazić tożsamość kulturową Latynosów. Proza Garcii Marqueza zdobywa krytykę czytelników tym, że ujawnia mityczną stronę codzienności.

źródło opisu: OKŁADKA

źródło okładki: zdjęcie autorskie

verielle | 2019-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2019

Sprawdza się zarówno jako źródło wiedzy dla kogoś, kto chciałby bliżej zapoznać się z życiem Marqueza (szczegółowo opisane poszczególne etapy życia i twórczości), jaki i zawiera ogólne analizy najważniejszych dzieł i może służyć jako pomoc dydaktyczna. Bardzo przejrzysta i przyjemna, polecam!

| 2018-03-12
Przeczytana: 06 lipca 2017

Mistrz!Kto nie zna jego twórczości niech leci z zawstydzeniem do biblioteki i nadrabia czytelnicze braki.

Kredenz | 2013-12-29
Przeczytana: grudzień 2013

Jest to dosyć dokładna biografia autora, w której znajdziemy zarówno wydarzenia z życia pisarza, jak i mini-analizy jego dzieł. Oprócz tego autor zamieścił w książce sporo zdjęć, przejrzyste kalendarium i wiele wypowiedzi autora (chociaż bez podania źródeł). Jak dla mnie OK, polecam!