Elvis - Ostatnie 24 godziny

4 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Elvis the Last 24 Hours
literatura faktu
DamaKameliowa

Gdyby Elvis tylko stracił zdolność odczuwania przyjemności i zaczął uważać życie za ciężar, jego los niczym nie różniłby się od milionów innych, aczkolwiek zazwyczaj ludzie nie cierpią na znużenie światem, zanim nie osiągną znacznie starszego wieku niż Elvis. Jednak straszliwą ironią jego życia jest to, że jego hedonizm - nieprzerwana pogoń za przyjemnościami połączona z tchórzliwym strachem przed bólem - stał się jego przeznaczeniem, prześladując go w końcu wszystkimi nieszczęściami agonii: utratą zdrowia, siły i urody, zniszczeniem życiowo ważnych stosunków, rozmydleniem talentu i w końcu erozją woli życia. Jeśli ktokolwiek wykopał swój własny grób, to był nim Elvis Presley.

źródło opisu: cytat z ksiązki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Cezary | 2015-05-02
Przeczytana: 1996 rok

Żenada

jalop | 2012-08-22
Przeczytana: 22 lutego 2003

Książka dość ciekawa, aczkolwiek nie ma co się spodziewać rewelacji.
Obżarstwo, narkomania, lenistwo, koncerty i śmierć; przeplatane historiami z życia gwiazdora.

Jolie | 2016-09-30
książek: 1957