Energoelektronika: układy o komutacji sieciowej i o komutacji twardej

Średnia ocen

                7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
331
303

Na półkach: ,

Zużycie energii na świecie nieustannie wzrasta, dwukrotnie z każdym dwudziestoleciem. Należy sobie uświadomić, że paliw kopalnych i zasobów materiałów rozszczepialnych nie wystarczy na długo. Konieczny jest więc wybór najlepszych z punktu widzenia ekologii źródeł energii oraz najbardziej efektywny sposób eksploatacji. Najpopularniejszymi i najchętniej wykorzystywanymi rodzajami energii są: energia wód, energia wiatru, energia promieniowania słonecznego i energia geotermiczna (tzw. energie odnawialne) oraz energia paliw naturalnych – węgla kamiennego, brunatnego, ropy naftowej i gazu ziemnego, energia rozszczepienia jąder atomowych.

Oprócz uzyskiwania energii bardzo ważnym zagadnieniem jest jej magazynowanie. Szczególnie coraz bardziej pożądanymi są mobilne magazyny energii. Znanych jest wiele sposobów przechowywania energii, jak np. przez spiętrzanie wody za pomocą tamy, przez sprężanie powietrza lub pod postacią innych form energii jednak układy małej mocy, które są tematem niniejszej pracy posiadają bardzo charakterystyczne wymagania, które nie są spełnione przez wszystkie rodzaje zbiorników. Oprócz więc parametrów typowo elektrycznych (napięcie, pojemność, prąd ładowania) pojawiają się również obostrzenia dotyczące rozmiaru i gabarytów magazynów energii, a co jest z tym ściśle związane, także masy i – pośrednio – sposobu pracy. Istotnym czynnikiem jest także sprawność każdego ze sposobów magazynowania energii i trwałość samego zbiornika energii. Wszystkie te elementy zostały uwzględnione podczas omawiania poszczególnych metod.

Temat publikacji obejmuje charakterystykę najpopularniejszych metod magazynowania energii elektrycznej ze szczególnym uwzględnieniem sposobów gromadzenia energii odnoszących się do układów małej mocy. Jako przykład układów małej mocy wykorzystano pojazdy elektryczne oraz rodzinę mikrokontrolerów AVR, które z racji specyficznych warunków pracy oraz zapotrzebowania na energię wymuszają zastosowanie odpowiednich rozwiązań.

W pracy ujęto problematykę magazynowania energii elektrycznej związanej z obecnym rozwojem technologicznym, bezpieczeństwem energetycznym oraz specyfiką samej energii elektrycznej jako medium oraz towarem na współczesnym rynku. Zestawienie wybranych sposobów gromadzenia energii oraz ich przegląd miał na celu rozstrzygnięcie, które współcześnie stosowane metody są najbardziej wydajne i warte zastosowania w pojazdach elektrycznych. Stosowane kryteria były dwojakiego rodzaju: elektryczno-mechaniczne były związane z fizycznym aspektem magazynowania energii, z kolei ekonomiczne wiązały się z kosztami zbiorników energii elektrycznej oraz procesem pozyskiwania energii dla systemów stosowanych w pojazdach i elektronice użytkowej. Jako podsumowanie przedstawiono optymalne rozwiązania dla układów małej mocy, a także metody, które w najbliższej przyszłości mają szansę praktycznej realizacji.

Zużycie energii na świecie nieustannie wzrasta, dwukrotnie z każdym dwudziestoleciem. Należy sobie uświadomić, że paliw kopalnych i zasobów materiałów rozszczepialnych nie wystarczy na długo. Konieczny jest więc wybór najlepszych z punktu widzenia ekologii źródeł energii oraz najbardziej efektywny sposób eksploatacji. Najpopularniejszymi i najchętniej wykorzystywanymi...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    3
  • Nauka, inżynieria, technologia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Energoelektronika: układy o komutacji sieciowej i o komutacji twardej


Podobne książki

Przeczytaj także