Epitafium dla Lucy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Poetycka "Zeszytów Literackich"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zeszyty Literackie
poezja
Maison

"Mocne i wyraziste wiersze, których siłą jest przede wszystkim skupienie się na szczególe, zdolność precyzyjnego opisu drobnych pozornie epizodów, skrótowość, jakby wywiedziona ze szkoły japońskiego haiku. Ta poezja – zdystansowana i emocjonalnie wyważona – przynosi nie tylko refleksję o przemijaniu, ale też skrupulatnie restauruje świat miniony, okres dzieciństwa i młodości, których wydarzenia i przeżycia nabierają po latach nowych znaczeń".

Leszek Szaruga

źródło opisu: www.zeszytyliterackie.pl

źródło okładki: www.zeszytyliterackie.pl

rokita49 Boruta | 2015-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2015

Z przyjemnością biorę do ręki ten pięknie wydany tomik wierszy w Serii Poetyckiej "Zeszytów Literackich".Pani Emilia Bojańczyk jest autorką projektu graficznego całej serii.Fragment jednego z wierszy: " a potem rozpędzony/punkt w szpalerze lip/zmienił się szybko w/mknącą na wrotkach dziewczynę/zwiastującą/nadejście lata".Kilka lat temu w upalne letnie popołudnie w moim mieście młodości spotkałem na ścieżce rowerowej pędząca na wrotkach piękną dziewczynę.Gdy się zbliżała,uprzedziłem ją,że będę jej robił zdjęcia.Nie wyraziła sprzeciwu,zatrzymała się i zaczęliśmy rozmowę.Ona opowiadała o swoich pasjach sportowych,ja o swoich przewagach sportowych w moich czasach szkolnych,dla niej historycznych.Wspominałem,jak moje licum sprowadziło specjalnie dla mnie kolce z Niemieckiej Republiki Demokratycznej.Męczyła się ze mną blisko kilometr idąc na tych wrotkach do rozstaju dróg.Może dobre wychowanie nie pozwoliło jej wcześniej odjechać?- Inna piękna strofa: " jak czysto dzisiaj chór...

Fox Mulder | 2012-09-19
Karolina | 2013-05-16
ŁuP | 2012-11-18
emanuela70 | 2012-10-16
Nominacje do nagród literackich

W pierwszym dniu Targów Ksiązki w Warszawie ogłoszono nomiacje do dwóch nagród literackich. Do Nagrody Literackiej Gdynia, której patronuje nasz serwis oraz do Nagrody Literackiej Nike. Poniżej nominowane pozycje.