Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju u dzieci z chorobami genetycznymi

Okładka książki Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju u dzieci z chorobami genetycznymi Teresa Kaczan
Teresa Kaczan Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls popularnonaukowa
popularnonaukowa
Oficyna Wydawnicza Impuls
2012-01-01
2012-01-01
978-83-7850-061-2
choroby genetyczne zespół downa adhd

Książka jest cudowna, a jeszcze bardziej cudowne są opisane w niej dzieci. Niniejszą książkę (podręcznik już od lat w mojej torebce) poznawałam, kiedy byłam jeszcze na pasie startowym studiów pedagogiki specjalnej. Książka pomaga zrozumieć świat niepełnosprawnych dzieci, opisuje ich rozwój emocjonalny i fizyczny, uczy jak pomagać w funkcjonowaniu życiowym, objaśnia w jaki sposób rehabilitować, jaki rodzaj terapii i leczenia stosować, jakie rodzaje wczesnej interwencji wdrożyć w życie, aby małym fantastycznym pociechom stanowczo lepiej się w ich życiu funkcjonowało. Książka przybliża choroby genetyczne dzieci, pomaga je zrozumieć, uczy wzajemnej komunikacji, aby czuć i rozumieć język ciała i mowy fantastycznych małych bohaterów tej książki. Książkę polecam nie tylko terapeutom, wykładowcom, studentom, rodzicom, ale Każdemu, kto chciałby poznać piękny, kolorowy pełen miłości i radości świat dzieci, które jak dla mnie są doskonalsze, mądrzejsze i bardziej wrażliwe na dobroć i piękno od nas, zwykłych szarych ludzi...

Z recenzji wydawniczej: „Monografia pt: „Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju u dzieci z chorobami genetycznymi", pod redakcją Teresy Kaczan oraz Roberta Śmigiel jest pozycją zawierającą szeroką charakterystykę wybranych zespołów chorobowych wynikających z defektów genetycznych.
W monografii scharakteryzowano podstawową terminologię genetyczną oraz omówiono podstawowe etapy diagnostyki genetycznych zaburzeń rozwojowych. Zwrócono także uwagę na profilaktykę wad rozwojowych ze szczególnym uwzględnieniem suplementacji kobiet w okresie rozrodczym.
W rozdziale dotyczącym badań genetycznych zwrócono uwagę na wskazania do konsultacji genetycznej dziecka podejrzanego o zaburzenia rozwojowe jak i dokonano analizy technik cytogenetycznych oraz rodzaju materiału diagnostycznego używanego w tych badaniach. W dalszej części opracowania dokonano omówienia wybranych zespołów genetycznych pod kątem etiologii, obrazu klinicznego jak i zróżnicowanej terapii usprawniającej ze szczególnym podkreśleniem wagi ćwiczeń logopedycznych.
Podjęte przez autorów tematy są czasowo aktualne i wychodzą naprzeciw narastającemu problemowi obciążenia dzieci zespołami genetycznymi.
Autorzy adresują monografię do środowiska akademickiego zajmującego się kształceniem lekarzy rodzinnych, pediatrów, ginekologów, fizjoterapeutów, logopedów, pielęgniarek oraz położnych”.

Oficyna Wydawnicza Impuls http://impulsoficyna.com.pl/recenzje/wczesna-interwencja-i-wspomaganie-rozwoju-u-dzieci-z-chorobami-genetycznymi,1374.html

• Logopedia
  • 'Naukowe'
  • Psychologia
  • 2015

Dodaj cytat z książki Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju u dzieci z chorobami genetycznymi