Podręcznik egzorcysty. Jasne słowa na temat ciemnej rzeczywistości

Okładka książki Podręcznik egzorcysty. Jasne słowa na temat ciemnej rzeczywistości Raul Salvucci
Raul Salvucci Wydawnictwo: Wydawnictwo M religia
religia
Wydawnictwo M
2012-01-01
2012-01-01
978-83-7595-379-4
Aleksander Posacki

Czy w dzisiejszych czasach należy wierzyć w istnienie szatana? Jak rozpoznać jego działanie? Czy ta przedstawiana w różny sposób postać nadal zagraża ludziom, czy w dobie techniki komputerowej należy raczej włożyć go między bajki i straszyć nim małe dzieci?

Takie tematy jak opętanie, zbawcza moc imienia Jezusowego są dzisiaj niemodne. Trudno udowodnić, że jakiś konkretny przypadek jest prawdziwym opętaniem lub cudownym uzdrowieniem, a nie chorobą psychiczną. Zjawiska duchowe często staramy się wytłumaczyć dostępnymi możliwościami naukowymi i dlatego wielu rzeczy nie dostrzegamy, nie rozumiemy, a nawet wyśmiewamy.

Mimo, że coraz mniej wiemy o szatanie, to filmy takie jak „ Egzorcysta”, „Egzorcyzmy Emily Rose” ciągle przyprawiają nas o dreszcze. Nie wszyscy wiedzą, że część tych filmów oparta jest na faktach, które miały miejsce w rzeczywistości.
Prawdę o szatanie zawiera Pismo Święte, nazywając go „ojcem kłamstwa” oraz to, że „jest ich wielu”. Nowy Testament naucza nas, że tym, który uwalnia od mocy piekielnych jest Syn Boży - Jezus Chrystus i w Nim mamy wyzwolenie.

Wydawnictwo M podjęło się wydania serii książek z serii „Zagrożenia wiary”. Jedną z nich jest „Podręcznik egzorcysty. Jasne słowa na temat ciemnej rzeczywistości” Raula Salvucciego. Jest ona praktycznym przewodnikiem traktującym o rozpoznawaniu różnego rodzaju zniewoleń duchowych oraz mówi o środkach jak im przeciwdziałać.

• Wydawnictwo M

Dodaj cytat z książki Podręcznik egzorcysty. Jasne słowa na temat ciemnej rzeczywistości