Podręcznik egzorcysty. Jasne słowa na temat ciemnej rzeczywistości

Tłumaczenie: Aleksander Posacki
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
978-83-7595-379-4
religia
rafi

Czy jesteśmy bezradni w walce z szatanem? Jakie są objawy działania diabła, jak rozpoznać opętanie? Jak przeciwstawiać się sektom i ruchom okultystycznym?
Książka wyrosła z doświadczenia duszpasterskiego i chrześcijańskiej wiary Autora. Jest praktycznym przewodnikiem traktującym o rozpoznawaniu różnego rodzaju zniewoleń związanych z mocami zła oraz proponującym przeciwdziałające im środki.

źródło opisu: Wyd. M, 2012

źródło okładki: http://www.wydm.pl/index.php?option=com_virtuemart...»

darekolsztyn | 2013-08-11
Na półkach: Przeczytane, Wydawnictwo M

Czy w dzisiejszych czasach należy wierzyć w istnienie szatana? Jak rozpoznać jego działanie? Czy ta przedstawiana w różny sposób postać nadal zagraża ludziom, czy w dobie techniki komputerowej należy raczej włożyć go między bajki i straszyć nim małe dzieci?

Takie tematy jak opętanie, zbawcza moc imienia Jezusowego są dzisiaj niemodne. Trudno udowodnić, że jakiś konkretny przypadek jest prawdziwym opętaniem lub cudownym uzdrowieniem, a nie chorobą psychiczną. Zjawiska duchowe często staramy się wytłumaczyć dostępnymi możliwościami naukowymi i dlatego wielu rzeczy nie dostrzegamy, nie rozumiemy, a nawet wyśmiewamy.

Mimo, że coraz mniej wiemy o szatanie, to filmy takie jak „ Egzorcysta”, „Egzorcyzmy Emily Rose” ciągle przyprawiają nas o dreszcze. Nie wszyscy wiedzą, że część tych filmów oparta jest na faktach, które miały miejsce w rzeczywistości.
Prawdę o szatanie zawiera Pismo Święte, nazywając go „ojcem kłamstwa” oraz to, że „jest ich wielu”. Nowy Testament naucza nas, że tym,...