Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: MON
83-11-07084-9
historyczna
Marynia

Pierwsza część książki wiąże się z dziecinnymi zabawami grupki przyjaciół z warszawskiego podwórka, zafascynowanych opowieściami o Czarnym Lądzie i bohaterskiej walce kameruńskiego plemienia Bakwiri z niemiecką kolonizacją w pocz.XX wieku. Trwa jednak okupacja hitlerowska i wkrótce zabawy tracą swój niewinny charakter, okoliczności zmuszają nastolatków z ulicy Leszno do udziału w ,,dorosłych" akcjach Ruchu Oporu, potem w Powstaniu Warszawskim, któe nie wszyscy przeżywają, a następnie na Pomorzu, na ziemiach wcielonych do III Rzeszy. Zwłaszcza ten ostatni epizod pełen jest zaskakujących zagadek, gdyż łączy się z działaniami wywiadów obu stron. Przy czym sposób ukazania barwnych przygód powoduje, że ksiązka ta będzie chętnie czytana bez względu na wiek czytelnika, chociaż relacja dotyczy ludzi kilkunastoletnich.

źródło opisu: okładka książki

Schwarzi | 2014-09-15

Historia o grupce dzieciaków, którym przyszło wziąć udział w powstaniu warszawskim oraz działaniach partyzanckich.
Naprawdę dobra lektura, dziwię się, że tak mało znana.

Marynia | 2012-08-21
Przeczytana: 2011 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

opowieśc o historii przyjaciół z jednen ulicy rozgrywająca się w czasie II wojny Światowej... choć są tam elementy propagandowe ZSRR to mimo wszystko książka warta jest przeczytania, jednak najpierw warto znać PRAWDZIWĄ historię AK i Powstania Warszawskiego.

Mateusz | 2015-06-10
Nadelein | 2014-05-06