Kilka myśli o Eucharystii

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kilka myśli". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Św. Wojciech
religia
religia
Aneta

Tajemnica Eucharystii należy do czterech największych tajemnic wiary, które spadły z nieba, jak objawienie: tajemnica Trójcy Przenajświętszej, tajemnica Wcielenia – Bóg stał się Człowiekiem, tajemnica Eucharystii, tajemnica widzenia Boga twarzą w twarz po naszej śmierci. Zbliżając się do tajemnicy Eucharystii, zbliżamy się do jednej z tajemnic, których nie tylko że nie możemy pojąć, ale rozum...

Zbliżając się do tajemnicy Eucharystii, zbliżamy się do jednej z tajemnic, których nie tylko że nie możemy pojąć, ale rozum ludzki nie mógłby ich sobie nawet wymyślić.

Wobec Komunii Świętej jesteśmy wciąż małymi dziećmi, które śpiewają: „Ani ziemia, ani morze pojąć, co to Bóg, nie może”.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/M/MR/sw_wojciech_2012_mysli_00.html

Gamarej | 2014-01-04
Na półkach: Eseje etc., Przeczytane