Kiedy świat był jeszcze młody

Tłumaczenie: Emilia Bielicka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Obieżyświat. Kroki / Schritte : literatura współczesna : Niemcy, Austria, Szwajcaria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ATUT
Als die Welt noch jung war
Rotraut Susanne Berner
Madeleine-87

Dowcipne i błyskotliwe miniatury, znakomicie ilustrowane, w których roi się od przewrotnych pomysłów. Bohaterami swoich opowieści uczynił autor m.in. Adama i Ewę, czarodziejów ograniczonych w swoich możliwościach, surowego anioła, malutkiego olbrzyma.
Ilustracje Rotraut Susanne Berner.

Za tę właśnie książkę w 2007 r. autor otrzymał Nagrodę H.Ch. Andersena, przyznaną przez szwajcarską sekcję IBBY.

źródło opisu: Wydawnictwo ATUT 2007

źródło okładki: Wydawnictwo ATUT 2007