Leksykon: Małe zwierzęta

zierzęta
Sad_Panda

- Wybór właściwego zwierzątka
- Pielęgnacja, trzymanie i żywienie
- Małe zwierzątka a dzieci: jakie zwierzątko od jakiego wieku?
- Krótkie opisy ulubionych, małych pupili: królików, świnek morskich i chomików, myszy oraz myszoskoczków, fretek, szynszyli i kilku innych.

źródło opisu: Firma Księgarska 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Tytuł tej książki jest odrobinę nieścisły, przez co można spodziewać się przeglądu gatunków zwierząt najczęściej trzymanych w naszych domach, ale bądźmy szczerzy- termin "małe zwierzęta" jest naprawdę bardzo szeroki... W rzeczywistości podstawowym kryterium doboru gatunków opisanych w tej- skąd inąd- ładnej i estetycznej, porządnie wydanej książce jest to, jakie zwierzę będzie najbardziej odpowiednie dla dziecka w określonym wieku. I tutaj po raz pierwszy przeżyłam szok, widząc, że przedział wiekowy zaczyna się od lat trzech... I od tego wieku zaproponowana jest kawia (jeszcze jako świnka morska), natomiast od lat pięciu mamy już do wyboru królika karłowatego (choć na zdjęciu przy opisie królika jest pokazany królik standardowy), mysz, myszoskoczka, chomiki (różne gatunki). Powiem szczerze, że znając większość opisywanych gatunków, byłam nieco zdziwiona tym zestawieniem (np łagodną szynszylę, tak samo jak burunduka czy fretkę proponuje się dziecku od lat 10-ciu). Tymczasem żółwie,...

Cerro | 2016-06-07

Ładne zdjęcia, ale pod względem merytorycznym - błąd na błędzie.

Kamciax | 2016-02-23

Leksykon ma bardzo ładną oprawę graficzną i to jest jego główna zaleta. Niestety jej kosztem jest więcej zdjęć niż właściwej treści z tekstem. Jeśli chodzi o informacje w niej zawarte to poradnik prezentuje się nie najgorzej, acz przeciętnie. Wiedza tam zawarta wniesie coś może u laików, ale na pewno nie u osób dłużej siedzących w temacie. W dodatku nie podoba mi się w niej zbyt proste i niezbyt odpowiedzialne podejście do tematu samodzielnego rozmnażania gryzoni.