Pandemonium

1 273
1 112
Pandemonium
Martyna

Lena żyje w świecie, w którym [miłość] uznano za niebezpieczną chorobę, a ludzie poddawani są zabiegowi, po którym już nigdy nie będą mogli kochać. Tuż przed operacją dziewczyna zakochuje się w Aleksie. Ich wspólna ucieczka kończy się tragicznie... Wśród dymu i płomieni Lena widzi twarz ukochanego po raz ostatni. Zrozpaczona przystępuje do ruchu oporu, by walczyć o wolność i [miłość]. Na jej...

Zrozpaczona przystępuje do ruchu oporu, by walczyć o wolność i [miłość]. Na jej drodze staje tajemniczy Julian.
Czy można pokochać największego wroga?

Jedna z 5 najlepszych książek według „The New York Times”
Kolejna powieść autorki obsypanego nagrodami „Delirium”

„Zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że powieść czyta się w mgnieniu oka, a zakończenie jest tak niesamowite, że czytelnik pozostaje w totalnym osłupieniu”.
„The Horn Book”

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2012

źródło okładki: http://www.znak.com.pl

Książkowa-Fantazja | 2014-01-20
Przeczytana: 19 października 2013

"Bo nigdy tak naprawdę nie będziemy w stanie zrozumieć drugiego człowieka. Możemy jedynie próbować, szukając po omacku drogi przez tunele, starając się oświetlić je pochodnią".

"Pandemonium" to druga część trylogii "Delirium". Głównym wątkiem jest miłość, która przedstawiona jest z zupełnie innego punktu widzenia. Autorka pokazuje iż, miłość to choroba, a nie leczona może prowadzić do zguby. Dlatego też każdy mieszkaniec ukończywszy pełnoletność musi zostać poddany próbie wyleczenia.

Lauren Oliver ur. w 1982 roku. Ukończyła filozofię na uniwersytecie Chicago, następnie przeprowadziła się do Nowego Jorku, obecnie mieszka na Brooklynie. Swoją karierę pisarską rozpoczęła od "7 razy dziś", następnie stworzyła trylogię "Delirium", która cieszy się powodzeniem na całym świecie.

Przypominam, że Lena, główna bohaterka zakochała się przed zabiegiem, następnie uciekła z miłością swojego życia.Strażnicy jednak nie ułatwili im zadania, ponieważ dziewczyna dociera do głuszy sama, bez...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zaskakująca powieść o historii Leny,która straciła mężczyznę swojego życia i musi ułożyć sobie życie bez niego w głuszy.
Wątek Leny i Juliana dobrze przemyślany.Moje ulubione postacie :)
I na końcu wielkie zaskoczenie-Alex żyje ! :D
Nie wiadomo co zrobi Lena,tego dopiemy się z następnej części :)
Jedna rzecz mi się nie podobała-to że River i Tack ukrywali przez Leną wszystko,została przez nich wplątana w ich grę.
Ale polecam ! :D

szaraczek | 2014-11-01
Przeczytana: 31 października 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie ma już Leny Haloway teraz jest Lena Morgan Jones, której życie oscyluje pomiędzy teraz i wtedy. Teraz to życie w Nowym Jorku, Wtedy to życie w Głuszy. Teraz to walka po stronie Odmieńców, Wtedy to walka o życie. Wtedy to życie bez Aleksa, Hanny, rodziny, Teraz to życie w nowej „rodzinie”, wśród nowych przyjaciół. Teraz to w współpraca z największym wrogiem…
Dla nowej Leny każdy dzień to walka życie nie tylko z AWD i systemem, ale przede wszystkim walka z samą sobą, ze swoimi emocjami słabościami, wątpliwościami.
Już nic nie zostało z jej dawnego życia ani z tej dawnej Leny. Teraz mamy do czynienia z silną zdeterminowaną dziewczyną walczącą o wolność i prawo do miłości. O walce z remedium, które zabrało wszystkich tych, których kochała i tych, którzy kochali i powinni ją kochać…

Delirium to drugi tom serii Delirium - Lauren Olivier, w którym autorka opisała świat bez uczuć. Ludzie to marionetki, zombie sterowane przez władze. Jednak nawet w tym ponurym świecie istnieje...

wiejskifilozof | 2016-11-13

Las zwany Głusza,tam toczy się gros akcji książki.
Jest to już drugi tom,tej świetnej antyutopii.Ku przestrodze,ku może i pokrzepieniu serc.
Oby,nigdy to się nie stało.Siły porządkowe walczą z buntownikami.
Miłość próbuje przetrwać,choć to trudne i niebezpieczne.
Pandemonium,napisane z rozmachem.
Więcej szczegółów i bardziej mroczne.
Koniecznie warto.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

,,Pandemonium to zdumiewająca kontynuacja ,,Delirium”. Tak również nazwana jest seria o chorobie amor deliria nervosa, która wrasta się w serce człowieka i niszczy je od środka. Lauren Oliver zasłynęła już z powieści ,,7 razy dziś”. Ale to cykl o przygodach Leny podbił świat i powalił na kolana nawet najbardziej wybrednych krytyków.

Lena jest w Głuszy. Udało jej się uciec, ale jakim kosztem? Alex został po drugiej stronie i już nie wróci. Nigdy. Dziewczyna próbuje pozbierać się po tak traumatycznym przeżyciu i oswaja z dziką naturą Głuszy. Poznaje wiele nowych twarzy, uczy się jak przetrwać i zapomnieć o tym co było. Próbuje żyć tym co jest tu i teraz, ale to nie takie łatwe, gdy w grę wchodzi miasto zombi i jej utracona miłość. Mimo przeciwności losu Lena dzielnie walczy i wstępuje do Ruchu Oporu, przecież tego właśnie chciał Alex. Dziewczyna podszywa się po członkinię AWD i tam poznaje przystojnego Juliana, który skrywa za dużo sekretów jak na przedstawiciela tak ważnej...

Aria | 2015-04-26
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Po przeczytaniu ,,Delirium'' wyczekiwałam aż sięgnę po drugi tom. I nie zawiodłam się ani trochę. W ,,Pandemonium'' akcja dzieje się szybciej, gwałtowniej niż w pierwszym tomie. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Naprawdę polecam

Querida | 2012-09-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 10 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lena zyskała miłość. Wkrótce potem straciła tego, na którym zależało jej najbardziej. Po gorzkiej ucieczce z Portland dziewczyna zagłębia się w Głuszę, zostawiając przeszłość za sobą. Jednak mimo wszystko Lena zamierza walczyć - w imię miłości, którą jej odebrano.

„Miłość. Gdy tylko wpuścisz do swojego serca to słowo, gdy tylko pozdwolisz mu zapuścić korzenie, rozprzestrzeni się jak grzyb we wszystkich zakamarkach twojej duszy - a wraz z nim pytania, drżące, pączkujące lęki, które sprawią, że nigdy nie zaznasz spokoju.”

Niedaleka przyszłość. Miłość została sklasyfikowana jako choroba, amor deliria nervosa, a na samą myśl o niej drży większość cywilizacji. Ludzie chętnie poddają się zabiegowi, który ma chronić ich przed staniem się ofiarą tej przypadłości. Lena Haloway to nastolatka, która całe życie spędziła wierząc, że miłość to najgorsza zaraza, która kiedykolwiek dotknęła społeczeństwo. Dziewczyna odliczała dni do zabiegu - ale wtedy poznała Aleksa. Chłopak sprawił, iż Lena...

boziaczek | 2012-11-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W kontynuacji "Delirium" Laurem Oliver poznajemy dalsze losy Leny, która po stracie ukochanego Alexa, staje się członkinią ruchu oporu. Razem z innymi walczy z rygorem i bezwzględnością państwa, które zasłaniając się dobrem ogółu, stara się stworzyć ze swoich obywateli armię "robotów", pozbawionych wszelkich uczuć, posłusznych i bezkonfliktowych.
Lena walczy wraz z innymi. Ta walka jest nierówna, czasem z góry skazana na klęskę, domagająca się najwyższych ofiar.
Książkę czyta się szybko, akcja jest bardzo dynamiczna, a zakończenie zaskakujące, chociaż, szczerze mówiąc, spodziewałam się, że tak może być:) Zdecydowanie polecam i czekam z niecierpliwością na trzecią część!

Nana | 2013-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2013

Miałabym ochotę powiedzieć: "NARESZCIE! Nareszcie przeczytałam rewelacyjną książkę, praktycznie bez przerwy..." Naprawdę bardzo tęskniłam za tym siedzeniem po nocach i powtarzaniem sobie "tylko jeszcze jeden rozdział...". A sięgając po "Pandemonium" nareszcie doświadczyłam tego uczucia.

Jak zapewne wiecie jest to drugi tom trylogii "Delirium" (miałam okazję się zapoznać z 1 tomem rok temu). Przy ocenie tej kontynuacji, stwierdzam, że cykl trzyma poziom, a nawet ten tom wydał mi się o wiele lepszy, może ze względu na mniejszą schematyczność wątków... A może ze względu na specyficzny układ - książka podzielona jest na rozdziały, które naprzemiennie opisują sytuację głównej bohaterki, która TERAZ działa w ruchu oporu oraz WTEDY zaraz po opuszczeniu bezpiecznego Portland. Chociaż ten podział może troszkę denerwować, szczególnie, że rozdziały kończą się zawsze w najlepszym momencie, a później kontynuowana akcja nie jest już tak szybka - uważam, że to było dobre rozwiązanie, że autorka...

kryminalnakuchnia | 2016-06-08

Autorka Pandemonium, Lauren Olivier tak realistycznie opisuje wszystkie sceny, że niejednokrotnie wydawało mi się,że jestem jednym z głównych bohaterów powieści.

Co gorsza, czytając,parokrotnie zapomniałam o własnym oddechu, bo akcja była tak dynamiczna.

Lena Morgan Jones złamała wszelkie zasady,a ja razem z nią!!!

Chyba nie będę oryginalna jeśli napiszę W O W.