Dzieła zebrane. Tom II

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieła zebrane Tymoteusza Karpowicza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biuro Literackie
poezja
bling033

Tymoteusz Karpowicz (ur. 15 XII 1921 w Zielonej k. Wilna - zm. 28/29 VI 2005 w Oak Park, USA) debiutował wierszem "Mosty" na łamach "Prawdy Wileńskiej" w marcu 1941, a pierwszy tom, "Żywe wymiary", opublikował w roku 1948. Jest autorem ośmiu książek poetyckich, obszernego eseju o poezji Bolesława Leśmiana oraz kilkunastu słuchowisk i sztuk dramatycznych, granych wielokrotnie w radiu i na...

Jest autorem ośmiu książek poetyckich, obszernego eseju o poezji Bolesława Leśmiana oraz kilkunastu słuchowisk i sztuk dramatycznych, granych wielokrotnie w radiu i na scenach. Pracował jako asystent na Uniwersytecie Wrocławskim, a także redaktor w pismach: "Nowe Sygnały", "Odra", "Poezja". W 1973 roku wyjechał do USA, potem do RFN i Berlina Zachodniego, w 1978 osiadł w Chicago, obejmując katedrę literatury polskiej na uniwersytecie stanu Illinois.

Na "Dzieła zebrane" składają się wszystkie książki Tymoteusza Karpowicza oraz teksty dotąd nieopublikowane. Pierwszy tom obejmuje poezje z "Odwróconego światła" (1972).

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: http://biuroliterackie.pl/biuro/biuro?site=1A0&news_ID=2012-07-05

railanachoret | 2017-08-23
Trithemius | 2016-08-02