Makijaż bez tajemnic

978-83-7579-215-7
makijaż, poradnik
poradniki
Agata

Rae Morris uważana jest za jedną z najbardziej kreatywnych artystek na świecie, ale jej prace nie wiszą na ścianach galerii ani muzeów. Można je oglądać na twarzach i ciałach niektórych ze sławnych modelek i aktorek. W książce Makijaż bez tajemnic Rae pokazuje świat makijażu typu fashion bez zbędnego retuszu, a jej proste instrukcje pokazują „krok po kroku”, jak łatwo jest odwzorować nawet...

W książce Makijaż bez tajemnic Rae pokazuje świat makijażu typu fashion bez zbędnego retuszu, a jej proste instrukcje pokazują „krok po kroku”, jak łatwo jest odwzorować nawet najbardziej wyrafinowany i kreatywny makijaż. Autorka zdradza też ciekawe sztuczki, techniki i branżowe sekrety, dzięki którym została aż cztery razy nagrodzona tytułem Australian Makeup Artist of the Year.

Z tej książki dowiesz się:
- jakie powinnaś mieć podstawowe narzędzia do wykonywania makijażu
- jak znaleźć dobry produkt w korzystnej cenie
- jakie kolory cieni do powiek najlepiej podkreślą kolor twoich oczu
- jak stworzyć idealny łuk brwiowy
- wszystkiego o sztucznych rzęsach
- o metodach konturowania i rozświetlania wybranych partii twarzy
- jak w ciągu dziesięciu minut stworzyć makijaż na dzień, na wieczór, na kolejny ranek
i wiele więcej...

Ten wspaniały, błyskotliwy przewodnik zainspiruje cię do stworzenia makijaży, które zawsze podziwiałaś, choć nigdy nie podejrzewałaś, że będziesz w stanie sama je wykonać.

Wielokrotna zwyciężczyni konkursów dla makijażystów Rae Morris spędza całe dnie, wykonując wspaniałe makijaże modelkom, które pojawiają się na wybiegach pokazów mody i w magazynach całego świata. Poznaj jej sekrety dzięki temu pełnemu informacji przewodnikowi po świecie makijażu...

W książce znajdziecie:
ponadczasowe makijaże na każdą okazję – podstawowe narzędzia – instrukcje pokazujące „krok po kroku”, jak wykonać różne makijaże od najprostszych do najbardziej wyrafinowanych – rady, techniki i sztuczki znane tylko profesjonalistom – tabele kolorystyczne dla każdego koloru oczu – sposoby doboru odpowiednich produktów – makijaże dla kobiet po czterdziestce – metody podkreślania swoich najlepszych cech i wiele, wiele więcej

Rae Morris to jedna z czołowych australijskich makijażystek, która już cztery razy została wyróżniona prestiżowym tytułem Australian Makeup Artist of the Year. Doceniana przez najpopularniejsze magazyny, Rae pracowała z najpopularniejszymi, znanymi na całym świecie modelkami, aktorkami, projektantami i celebrytami. Jej makijaże pojawiały się na łamach magazynów, w telewizji i w filmach. Rae piastuje stanowisko dyrektora ds. makijażu imprezy Australian Fashion Week i regularnie prowadzi seminaria. Pracuje w Sydney i Nowym Jorku.

Dzięki tej książce nareszcie nauczyłam się, jak modelować twarz. Znalazłam setki wskazówek i kilkadziesiąt przepisów na makijaż oczu. To prawdziwa biblia makijażu, która uświadamia kobietom, że malowanie nie jest sztuką wyłącznie dla wtajemniczonych. Po lekturze nakładanie różu do policzków i makijaż w stylu smoky eyes staje się codzienną przyjemnością, a nie wyzwaniem.

Marta Rudowicz, szef działu urody magazynu „Elle”

Makijaż bez tajemnic jest nie tylko albumem wypełnionym niesamowitymi zdjęciami – to książka, dzięki której każdy będzie w stanie wykonać perfekcyjny makijaż. Rae Morris doskonale łączy niestandardowe podejście do makijażu z cennymi wskazówkami i poczuciem humoru. Ta niezwykle inspirująca mieszanka powinna stać się lekturą obowiązkową każdej kobiety.

Redakcja LNE & spa

Błyskotliwy przewodnik makijażowy dla każdej kobiety – przyda się zarówno tej, która o make-upie wie już prawie wszystko, jak i tej, która w świecie cieni, pudrów i szminek stawia dopiero pierwsze kroki.

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl/product,,535.html

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl/media/repository/ksiaz...»

Mylengrave | 2017-04-28
Na półkach: Przeczytane, Uroda
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Nie ma tragedii, nie jest to może książka najwyższych lotów (w obrębie literatury makijażowej rzecz jasna), ale na tle innych pozycji zdecydowanie się wyróżnia. Zdjęcia są ładne, poradnik nawet uporządkowany i napisany z jajem. Nie, jasne, że nie dowiedziałam się z niego niczego nowego, ale przynajmniej się nie nudziłam, jest sporo informacji o konsystencji kosmetyków, o pędzlach, o cerze jako takiej, a przynajmniej autorka nie odziera nas z kreatywności. Można w tej książce znaleźć kilka wskazówek, myślę, że najodpowiedniejsza będzie dla początkujących. Dla bardziej zaawansowanych to album do pooglądania na raz, w celu rozrywkowym.

Meggie | 2015-02-22

Każda kobieta pragnie wyglądać i czuć się dobrze. Można to osiągnąć w różny sposób, między innymi poprzez makijaż. Dobrze wykonany może wiele zdziałać: dodać pewności siebie, uwydatnić rysy twarzy, przykuć wzrok. Można to zaobserwować przeglądając czasopisma czy oglądając telewizję. Efekty takich przemian są często spektakularne. Łatwo też uzyskać rezultat przeciwny poprzez źle dobrane kosmetyki i brak wiedzy na temat ich użycia. Wyjmijcie lub sprawcie sobie nowe kosmetyki i rozpocznijcie przygodę z kolorami posługując się praktycznymi radami otrzymanymi od profesjonalistki na kartach tej książki. Jak wiadomo nie od dziś, to trening czyni mistrza.

Autorką poradnika jest Rae Morris, artystka, która cztery razy uzyskała tytuł Australian Makeup Artist of the Year. Znana zarówno w świecie mody, jak i wśród aktorek. Jej kariera nabrała rozpędu w ciekawy sposób, o czym możemy przeczytać we wprowadzeniu Nasuwa się myśl, że czasem drobny epizod może wpłynąć na nasze życie i radykalnie je...

zorbusia | 2014-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 29 października 2014

To poradnik dla początkujących jak i tych co to już trochę mają doświadczenia w makijażu. Piękne zdjęcia. Dla mnie to inspiracja by trochę poeksperymentować z makijażem i kolorem, a nie tylko ograniczać się do stonowanego makijażu do pracy.

zuzankawes | 2013-07-01

Coco Chanel powiedziała „Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane”. Przyznajcie, że jest w tym sporo racji. Nic tak dobrze nie poprawia kobiecej urody, jak odrobina relaksu, błogi wypoczynek i makijaż. Makijaż podkreślający walory, nie zaś źle dobrany i co gorsza źle wykonany. Dobry makijaż to podstawa. Paniom, które nie czują się pewnie w świecie wizażu, proponuję dziś książkę Rae Morris „Makijaż bez tajemnic”, znanej makijażystki, zdobywczyni prestiżowej nagrody Australian Makeup Artist of the Year. W jej poradniku znajdziecie klucz do sukcesu, dowiecie się jak dobrze czuć się z samą sobą i jak wykonać świetny makijaż.
„Makijaż bez tajemnic” to książka skierowana do każdej kobiety bez wyjątku. Tak, powtarzam – do każdej bez wyjątku. Prezentuje ona dziesiątki rewelacyjnych zdjęć Stevena Chee, z wykonanymi przez Morris przeróżnymi makijażami, a co ważniejsze sposób w jaki zostały one stworzone. Niezależnie od tego, czy masz w swojej kosmetyczce kilogramy kosmetyków,...

Agata | 2012-09-03
Przeczytana: 03 września 2012

Dziś pragnę zaprezentować Wam książkę, która niesie ze sobą ogromną wiedzę na temat makijażu i wizażu, a także niesamowite pokłady inspiracji w postaci niezwykłych zdjęć i wspaniale opisanych tutoriali.

Rae Morris jest znaną i uznaną na całym świecie makijażystką. W omawianej przeze mnie pozycji nie tylko ukazuje arkany swej pracy poprzez niezwykle piękne zdjęcia Stevena Chee, ale również daje mnóstwo porad na temat akcesoriów, kosmetyków i samej sztuki malowania się.

W książce znajdziemy 14 działów tematycznych. Według mnie na specjalną uwagę zasługują:
- podstawy - znajdziemy tu dokładny opis pędzli do makijażu i innych akcesoriów, oraz krótkie opisy różnych typów
- tabela kolorystyczna cieni - jest ona bardzo dokładnie przedstawiona, znajdziemy w niej również rozróżnienie na odcienie tęczówek (np. ciepłe zielone, chłodne zielone) wraz ze specjalnymi próbnikami, które pomogą nam w określeniu swojego koloru
- oczy - w tym obszernym rozdziale będziemy mieć do czynienia z wieloma...