Makijaż bez tajemnic

2012-01-01
2012-01-01
978-83-7579-215-7
makijaż poradnik

Poradnik autorstwa australijskiej makijażystki Rae Morris bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Na książkę składa się kilkanaście rozdziałów, które kryją w sobie wiele cennych porad, które każda miłośniczka makijażu powinna poznać - zwłaszcza kiedy jest osobą początkującą lub średnio zaawansowaną. W poradniku znajdziemy między innymi:

listę najpotrzebniejszych narzędzi,
jak przygotować skórę do wykonywania makijażu (zwłaszcza powieki przed nałożeniem cieni)?
jak prawidłowo wyregulować brwi, żeby wyglądały ładnie, a przede wszystkim dobrze?
jak aplikować sztuczne rzęsy?
jaka kolorystyka cieni pasuje do jakich oczu i jak prawidłowo nakładać cienie?
jak nakładać cienie u Azjatek?
jak malować się po czterdziestym roku życia?
jak modelować twarz za pomocą bronzera, rozświetlacza i różu?
jak nakładać podkład?
jak malować usta, by wyglądały na większe i bardziej kuszące?
jak zrobić makijaż w dziesięć minut?

Z całości najbardziej przydatnymi dla mnie rozdziałami były te dotyczące prawidłowego modelowania twarzy, doboru kolorystyki cieni do tęczówki oka oraz przygotowanie powieki do makijażu oka. Uznaję za najlepszy rozdział szósty, który jest najdłuższą ale też najciekawszą i najbardziej przydatną częścią. To właśnie tu Rae Morris pokazuje na przykładach jak krok po kroku wykonać makijaż oczu w stylu na przykład klasycznym, rockowym, wieczorowym, retro, techno smokey eyes, japońskim, egipskim oraz jak wykonać "kocie oko" i wiele innych w zależności od kolorystyki i upodobania technicznego. To bardzo odróżnia tę książkę od "Perfekcyjnego makijażu" Bobbi Brown, a już w szczególności od jej "Magii spojrzenia". Bo to, czego w swoich poradnikach nie pokazała Brown, znajdziemy właśnie u Rae Morris.

Oprócz przydatnych, jasno wyjaśnionych porad Autorki, kolejnym bardzo ważnym walorem tej książki są fotografie - liczne, duże, barwne, wyraźne, których autorem jest Steven Chee. Nie raz Morris za pomocą modelki na zdjęciach pokazuje gdzie przebiegają linie symetryczne na twarzy tak bardzo pomocne na przykład przy regulacji brwi albo prawidłowym wykonywania modelowania twarzy.

Ten poradnik nie zachwyci profesjonalistów. Dla nich jest zbędny, bo nic, co tu jest pokazane raczej ich nie zaskoczy. Jednakże początkujący znajdą w nim wiele cennych porad. Natomiast średnio zaawansowane w sztuce makijażu kobiety mogą dla siebie znaleźć w nim coś, z czym do tej pory się nie spotkały i spróbować i wykorzystać tą wiedzę. Dlatego dla tych osób będzie on bardzo dobrym kompendium i właśnie im bym to opracowanie poleciła.

Opinia opublikowana na moim blogu:

listę najpotrzebniejszych narzędzi,
...

Nie ma tragedii, nie jest to może książka najwyższych lotów (w obrębie literatury makijażowej rzecz jasna),ale na tle innych pozycji zdecydowanie się wyróżnia. Zdjęcia są ładne, poradnik nawet uporządkowany i napisany z jajem. Nie, jasne, że nie dowiedziałam się z niego niczego nowego, ale przynajmniej się nie nudziłam, jest sporo informacji o konsystencji kosmetyków, o pędzlach, o cerze jako takiej, a przynajmniej autorka nie odziera nas z kreatywności. Można w tej książce znaleźć kilka wskazówek, myślę, że najodpowiedniejsza będzie dla początkujących. Dla bardziej zaawansowanych to album do pooglądania na raz, w celu rozrywkowym.

Każda kobieta pragnie wyglądać i czuć się dobrze. Można to osiągnąć w różny sposób, między innymi poprzez makijaż. Dobrze wykonany może wiele zdziałać: dodać pewności siebie, uwydatnić rysy twarzy, przykuć wzrok. Można to zaobserwować przeglądając czasopisma czy oglądając telewizję. Efekty takich przemian są często spektakularne. Łatwo też uzyskać rezultat przeciwny poprzez źle dobrane kosmetyki i brak wiedzy na temat ich użycia. Wyjmijcie lub sprawcie sobie nowe kosmetyki i rozpocznijcie przygodę z kolorami posługując się praktycznymi radami otrzymanymi od profesjonalistki na kartach tej książki. Jak wiadomo nie od dziś, to trening czyni mistrza.

Autorką poradnika jest Rae Morris, artystka, która cztery razy uzyskała tytuł Australian Makeup Artist of the Year. Znana zarówno w świecie mody, jak i wśród aktorek. Jej kariera nabrała rozpędu w ciekawy sposób, o czym możemy przeczytać we wprowadzeniu Nasuwa się myśl, że czasem drobny epizod może wpłynąć na nasze życie i radykalnie je zmienić. Na okładce książki widzimy twarz jednej z modelek, umalowaną tak, że hipnotyzuje i może stanowić inspirację. Nic nie stoi na przeszkodzie by czerpać wiedzę z tego poradnika i wykorzystać ją w praktyce. Efekty mogą nas zaskoczyć.

Pierwsze rozdziały poświęcone zostały teorii, którą powinniśmy przyswoić przed rozpoczęciem przygody w świecie makijażu. Informacje te stanowią niejako wstęp przed częścią, która pewnie najbardziej nas intryguje. Poznajemy między innymi niezbędnik, czyli zestaw potrzebny do wykonania makijażu, różne rodzaje pędzli i ich zastosowanie oraz metody pielęgnowania skóry. Jeden z rozdziałów został poświęcony brwiom i ich kształtowi. Okazuje się, że ich odpowiednie wyregulowanie ma bardzo duże znaczenie, o czym możemy się przekonać patrząc na zdjęcia. W następnej kolejności otrzymujemy szereg praktycznych informacji dotyczących rzęs, zarówno tych naturalnych jak i sztucznych oraz cieni do powiek. W przypadku tych ostatnich przedstawione zostały palety kolorystyczne związane z różnymi tonacjami oczu ułatwiając nam tym samym dobranie właściwych odcieni dla siebie. Każdy rozdział i przedstawione w nim porady poparte zostały rysunkami i wyrazistymi, obrazowymi zdjęciami umożliwiającymi lepsze zrozumienie tematu.

Kolejna część to przejście do praktycznych ćwiczeń. Na podstawie różnorodnych makijaży przedstawionych na zdjęciach możemy wybrać nas interesujący i wykonać go krok po kroku zgodnie z instrukcjami. Najważniejsze punkty mające wpływ na całokształt zostały uwidocznione na fotografiach. Efekt końcowy obrazują piękne zdjęcia twarzy modelek ukazane na stronie obok instrukcji. Kolorystyka i sposoby wykonania makijaży są tak zróżnicowane, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie i jednocześnie pasujący do określonej okazji. Odnalezienie bardziej naturalnej charakteryzacji nadającej się, na co dzień również nie powinno sprawić większej trudności.

Dalsze kroki to modelowanie twarzy, podkłady, bronzery, rozświetlanie oraz malowanie ust i policzków. To kolejna porcja porad i ciekawych trików. Dowiedziałam się z nich między innymi jak sprawdzić kolor szminki przed jej zakupem, by później nie okazał się inny niż przewidywaliśmy. Nie raz zdarzała mi się taka właśnie sytuacja, warto więc przeczytać jak temu zapobiec. Dla kobiet, które mają niewiele wolnego czasu interesujący może okazać się rozdział prezentujący makijaże, na których wykonanie potrzebne jest zaledwie 10 minut.

„Makijaż bez tajemnic” to atrakcyjnie wydany poradnik, który zachwyca wyrazistością, praktycznymi poradami i piękną oprawą. Poza pełną gamą ciekawostek i sztuczek związanych z tą tematyką można obejrzeć kalejdoskop niesamowitych zdjęć obrazujących, jaki efekt można uzyskać dzięki dobrze dobranemu i tak też wykonanemu makijażowi. Publikacja stanowi poradnik i równocześnie album, z którego mogą czerpać inspirację zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę z makijażem jak i bardziej doświadczone.

To poradnik dla początkujących jak i tych co to już trochę mają doświadczenia w makijażu. Piękne zdjęcia. Dla mnie to inspiracja by trochę poeksperymentować z makijażem i kolorem, a nie tylko ograniczać się do stonowanego makijażu do pracy.

Coco Chanel powiedziała „Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane”. Przyznajcie, że jest w tym sporo racji. Nic tak dobrze nie poprawia kobiecej urody, jak odrobina relaksu, błogi wypoczynek i makijaż. Makijaż podkreślający walory, nie zaś źle dobrany i co gorsza źle wykonany. Dobry makijaż to podstawa. Paniom, które nie czują się pewnie w świecie wizażu, proponuję dziś książkę Rae Morris „Makijaż bez tajemnic”, znanej makijażystki, zdobywczyni prestiżowej nagrody Australian Makeup Artist of the Year. W jej poradniku znajdziecie klucz do sukcesu, dowiecie się jak dobrze czuć się z samą sobą i jak wykonać świetny makijaż.
„Makijaż bez tajemnic” to książka skierowana do każdej kobiety bez wyjątku. Tak, powtarzam – do każdej bez wyjątku. Prezentuje ona dziesiątki rewelacyjnych zdjęć Stevena Chee, z wykonanymi przez Morris przeróżnymi makijażami, a co ważniejsze sposób w jaki zostały one stworzone. Niezależnie od tego, czy masz w swojej kosmetyczce kilogramy kosmetyków, stosy szminek, tony błyszczyków, cieni do oczu itp., czy kosmetyczka twoja zieje pustką i ledwo, ledwo jej dno zakrywa jakiś nieśmiały podkład, ta książka przeznaczona jest właśnie dla ciebie. Krok po kroku Rae Morris wprowadzi każdą kobietę w świat makijażu, ucząc wszystkiego od podstaw. Solidna dawka elementarnej wiedzy na temat narzędzi pracy makijażystki na pewno nie zaszkodzi paniom, które wiedzę tę już posiadają, ale bezwarunkowo przyda się dziewczynom, które nie odróżniają bazy pod podkład od podkładu.
Poradnik ten ma bardzo prosty i przejrzysty układ. Omawia po kolei każdy z elementów makijażu. Skóra, brwi, oczy, usta, czy policzki, zawsze będziesz już wiedziała, jak fachowo zająć się swoją twarzą. Bo makijaż, to przecież coś więcej niż tylko nakładanie szminki, czy cieni do powiek. Musisz wiedzieć, jaki rodzaj brwi dumnie zdobi twoją twarz, czy znać sztuczki, które powiększą twoje oczy.
Obok makijażu tradycyjnego, Rae Morris zamieściła w książce informacje na temat wykonania makijażu bardziej skomplikowanego. Można więc śmiało powiedzieć, że są tu informacje na temat makijażu na każdą okazję. Tego, potrzebnego do pracy, wyjścia do cioci na imieniny, czy wieczorem do klubu. Z tą książką będziesz mogła zaszaleć z własnym wizerunkiem. I bez obaw, że długie chwile przed lusterkiem, kiedy próbujesz poprawić swą urodę, znowu zakończą się fiaskiem i łzami. Jest też opcja dla kobiet zabieganych, wiecznie nie mających czasu. Makijaż w 10 minut! Ten wariant akurat jest odpowiedni dla mnie. Nawet nie z braku czasu, choć i to jest czynnik który ma spore znaczenie. Ja po prostu nie mam cierpliwości, by dłużej siedzieć przed lustrem!
Co jeszcze znaleźć można w książce Morris? Tabele kolorystyczne dla każdego rodzaju oczu, wskazówki, sztuczki i tricki znane profesjonalnym makijażystom. Słowem mnóstwo przydatnych rzeczy, które ułatwią każdej kobiecie życie. Od początkującej, po profesjonalistkę, pragnącą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności.
Polecam!

Dziś pragnę zaprezentować Wam książkę, która niesie ze sobą ogromną wiedzę na temat makijażu i wizażu, a także niesamowite pokłady inspiracji w postaci niezwykłych zdjęć i wspaniale opisanych tutoriali.

Rae Morris jest znaną i uznaną na całym świecie makijażystką. W omawianej przeze mnie pozycji nie tylko ukazuje arkany swej pracy poprzez niezwykle piękne zdjęcia Stevena Chee, ale również daje mnóstwo porad na temat akcesoriów, kosmetyków i samej sztuki malowania się.

W książce znajdziemy 14 działów tematycznych. Według mnie na specjalną uwagę zasługują:
- podstawy - znajdziemy tu dokładny opis pędzli do makijażu i innych akcesoriów, oraz krótkie opisy różnych typów
- tabela kolorystyczna cieni - jest ona bardzo dokładnie przedstawiona, znajdziemy w niej również rozróżnienie na odcienie tęczówek (np. ciepłe zielone, chłodne zielone) wraz ze specjalnymi próbnikami, które pomogą nam w określeniu swojego koloru
- oczy - w tym obszernym rozdziale będziemy mieć do czynienia z wieloma tutorialami makijażowymi, a więc "jak to zrobić - krok po kroku". Na specjalną uwagę zasługuje fakt, że zdjęcia "kroków" nie są mocno retuszowane - zobaczymy osypany tusz, rozmazaną maskarę itp., nie to, co w perfekcyjnych tutorialach jakie znamy z prasy kobiecej. Tutaj zobaczymy proces tworzenia makijażu na surowo - i dzięki temu będzie nam go łatwiej odtworzyć.
- makijaż w 10 minut - bardzo proste i szybkie tutoriale makijaży, które możemy wykonać w pośpiechu przed pracą czy ważnym wyjściem.

"Makijaż bez tajemnic" obfituje w profesjonalne porady, które pomogą nam nauczyć się sztuki malowania się lub udoskonalić nabyte już umiejętności. Rozświetlanie twarzy, modelowanie jej bronzerem lub nakładanie różu - może to brzmieć banalnie prosto, jednak z zastosowaniem porad Rae, te "zwyczajne" czynności okażą się dużo bardziej efektowne.
Autorka nie porusza tylko kwestii "dobrego wyglądu", ale również odpowiedniego użycia i dbania o kosmetyki, pielęgnacji obszarów najczęściej malowanych (np. usta),idealnego doboru kosmetyków do swojej skóry (np. podkłady),pory dnia, okazji, wieku... Jednym słowem jest to skarbnica wiedzy dla każdej kobiety.

"Makijaż bez tajemnic" sprawdzi się jako poradnik dla kobiet, które z makijażem dopiero zaczynają, dla profesjonalistek, które chcą się podszkolić, dowiedzieć czegoś od jednej z najlepszych specjalistek na świecie i odkryć wiele inspiracji, a także dla zwyczajnych estetek, które cenią sobie kobiece piękno.

• Poradniki
  • Beauty