Star Wars Komiks 6/2012

Cykl: Star Wars Komiks (2008-2014) (tom 46) | Seria: Legendy Star Wars
Wydawnictwo: Egmont Polska
komiksy
Wkp

Star Wars Komiks 6/2012 to czterdziesty szósty numer dwumiesięcznika wydawanego przez wydawnictwo Egmont. Ukazał się 17 sierpnia 2012 roku w cenie 6,99 PLN. Okładka została zaczerpnięta z oryginalnego wydania komiksu Wrak, który też znalazł się w numerze.

źródło opisu: http://ossus.pl/biblioteka/Star_Wars_Komiks_6/2012

źródło okładki: http://ossus.pl/biblioteka/Star_Wars_Komiks_6/2012

Wkp | 2012-08-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 25 listopada 2013

Star Wars komiks to ciekawe pismo na naszym, jakże ubogim w komiksy, rynku i choćby dlatego warto je docenić. Szczególnie jeśli lubi się historie obrazkowe. A jeśli do tego jest się fanem gwiezdnej sagi, można być zachwyconym. Ja "Gwiezdne Wojny" lubię i cenię, ale nie zachwycam się nimi. Może dlatego "SWK" nie daję zbyt dużych ocen, ale faktem jest, że przedstawione w nim opowieści do najlepszych nie należą. Szczególnie w tym numerze, który sięgnął raczej po rzeczy z niższej (choć cenionej wśród fanów) półki (serii "Star Wars Tales").
A szkoda, bo kiedyś zdarzało się spotkać w nim perełki autorstwa m.in. Gartha Ennisa.

Nie mniej otwierający go Wrak to całkiem niezła historia z serii Empire, zasługująca na nawet 7 gwiazdek.

Gorzej jest z Mitologią, która wygląda jakby narysował i pokolorował ją polski duet Marian i Simson (kolor jak w zeszytowym Osiedlu Swoboda) i Pojedyncza cela (niby rysunki Duursemy, ale niestety, jak w Ataku Klonów).

Ogólnie ani nie najgorszy ani nie...

SarmatAE | 2018-02-11
Na półkach: Przeczytane, Komiksy