Nowa Zelandia daleka i bliska

Wydawnictwo: Kolumb
83-88757-00-8
Robin

Autorzy książki, dwaj imiennicy i rówieśnicy mieszkający na przeciwległych krańcach ziemi, zapraszają polskich turystów do odwiedzenia jednego z najpiękniejszych krajów na świecie, który - mimo iż leży od Polski 21 000 km - wydaje się być nam całkiem bliski. Jego tysiącletnia historia, fascynująca kultura Maorysów, położenie i klimat oraz przyroda, gospodarka i ludzie (również Polonia) - to główne tematy pierwszego rozdziału. W następnym autorzy udzielają podróżnikom praktycznych wskazówek, a nawet odpowiadają na pytanie: jak wyprowadzić się do Nowej Zelandii? Dwa kolejne rozdziały zawierają szczegółowy opis atrakcji turystycznych 27 regionów Kraju Kiwi. Książkę zamykają dwa obszerne rozdziały z ważnymi adresami i datami, słowniczkiem maoryskim oraz indeksami. Autorzy twierdzą, że na odwiedzenie Aotearoa stać dzisiaj średnio zarabiającego Polaka, a duża odległość - w dobie komunikacji lotniczej - jest tylko pozorna.

źródło opisu: http://www.obiezyswiat.com/ksiazkanz/index.htm

źródło okładki: http://www.obiezyswiat.com/ksiazkanz/IMAGES/okladkaNZ.jpg