Przyroda Świata. Rejony Podbiegunowe

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przyroda Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
The Usborne Book of World Wildlife. Polar Wildlife
83-7200-289-4
flora i fauna
Katinchains

Książka opowiada o dwóch najzimniejszych obszarach polarnych na ziemi - Arktyce i Antarktyce. Odpowiada na pytania: W jaki sposób niektóre zwierzęta są w stanie przeżyć w ich lodach? Jak przystosowują się do życia w warunkach polarnych? Dlaczego zimą przez całą dobę panuje tu ciemność? Znajdziesz w niej także informacje dotyczące powstawania gór lodowych oraz ludności zamieszkującej te obszary i polarnych odkrywców.

źródło opisu: opis z tyłu książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ymounti | 2013-06-25