O wiedzy Chrystusa, O tajemnicy Trójcy

Tłumaczenie: Mikołaj Olszewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Europejska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Antyk Marek Derewiecki
Quaestiones disputatae de scientia Christi
83-88524-90-9
filozofia i etyka
Revenga

Te dwie serie kwestii dyskutowanych, powstałe w latach 50-tych XIII wieku, kiedy Bonawentura wykładał teologię na Uniwesytecie Paryskim, należą do jego najbardziej interesujących i inspirujących pism teologiczno-filozoficznych. W pierwszej z nich Doktor Seraficki przedstawia teorię idei, którą stara się zsyntetyzować z podstawowymi prawdami chrześcijaństwa. Druga natomiast stanowi systematyczny wykład teologii, rozpoczynający się od dowodu istnienia Boga, przez dedukcję i analizę Jego atrybutów, wiodący do objaśnienia natury Trójcy.
Obok między innym pism św. Tomasza, kwestie Bonawentury należą do kanonu filozofii i teologii średniowiecznej.
Obydwa dzieła nie były dotąd publikowane po polsku nawet we fragmentach, mimo że zostały już przełożone, niekiedy wielokrotnie na angielski, niemiecki, francuski i włoski.

źródło opisu: Wydawnictwo Marek Derewiecki/Antyk, 2004

źródło okładki: http://www.derewiecki.pl/sklep/index.php?s=karta&id=169