Świat Wiedzy (9/2012)

czasopisma
Babi

We wrześniowym wydaniu Świata Wiedzy sięgamy do najpilniej strzeżonych archiwów, ujawniając fakty, o których świat miał się nie dowiedzieć. Oprócz tego prezentujemy pierwsze bioniczne miasto Ziemi, niewolnicze warunki pracy w amerykańskich więzieniach oraz scenariusze kosmicznych megakolizji. Ostrzegamy także przed zagrożeniami współczesnej cywilizacji: obezwładniającymi narkotykami oraz świetlówkami, które są oszczędne dla naszych kieszeni, ale niekoniecznie dla zdrowia.

• Frankly in Love
  • Kasztanowy ludzik
  • Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
  • Poza kontrolą
  • Córeczki
  • Rachunek za szczęście, czyli caffe latte
  • Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas

8,13 (38 ocen i opinii)
Kasztanowy ludzik
Soren Sveistrup

7,6 (134 ocen i opinii)
Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Suzanne O'Sullivan

Poza kontrolą
Kathryn Croft

Córeczki
Adrian Bednarek

7,87 (31 ocen i opinii)
Rachunek za szczęście, czyli caffe latte
Karolina Wilczyńska

7,32 (28 ocen i opinii)
Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas
Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Wkp | 2012-08-20
Przeczytana: 2012 rok

Po poprzednim, średnio udanym numerze, postanowiłem nie mieć zbyt wielkich nadziei w stosunku do najnowszego wydania. I z takim też nastrojem zasiadłem do lektury. Szczególnie, że spora część tematu głównego wydawała się powtórką z rozrywki. I tu się rozczarowałem jak najpozytywniej. Artykuły wciągnęły, powtórkowe tematy okazały się uzupełnieniem tego co już było o nowe, niezmiernie ciekawe fakty, a całości dopełnił świetny artykuł o kosmicznych crash testach.

Po prostu super!