Serce i inne podroby

Wydawnictwo: G+J
Serce i inne podroby
serce Kasdepke dzieci
sgoha28

Romans dla chłopaków?! Grzegorz Kasdepke już raz udowodnił, że można taki napisać. Jego Romans palce lizać podbił serca synów, ojców, i dziadków. A przepisy z książki podbiły żołądki córek, mam i babć. Serce i inne podroby to opis dalszych perypetii sympatycznego Felka. Jest to najprawdziwszy romans, żadna tam podróbka! Choć z podrobami w tle, bo czytelnicy znajdą tu przepisy na flaczki, cynaderki i inne okropieństwa. Książka dla ludzi o zdrowym apetycie i mocnych nerwach.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,27,303,serce-i-inne-podroby.html

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,27,303,serce-i-inne-podroby.html

Buba | 2018-06-08
Przeczytana: luty 2018

Oto dwie części miłosnych perypetii trzech panów Felicjanów:
"Romans palce lizać" i "Serce i inne podroby".
Oba tomy napisał Grzegorz Kasdepke.
Być może kierowało nim powiedzenie: "Przez żołądek do serca"? ;-)

"Romans palce lizać" już samym tytułem pobudza kubki smakowe,
aczkolwiek zawarte w tej książce przepisy nijak mają się do jej akcji.
Tytuł tomu drugiego "Serce i inne podroby" nie zachęca do sprawdzenia zawartych w nim przepisów.
Co prawda najstarszy z Felicjanów przyrządza owe podroby, ale ani reakcje najmłodszego Felka,
ani rozwój akcji nie skłaniają do sięgnięcia po owe przepisy. Czy taki był zamysł autora?

Każdy tom kończy się podziękowaniami dla konkretnych osób (znanych i mniej znanych) za konkretne
przepisy. Znaczy, że sprawdzone! To cenna uwaga :-)

Tyle o kulinarnej zawartości tomów, przejdźmy do fabuły i jej bohaterów.

Książki opowiadają o synu, ojcu i dziadku.
Każdy z nich jest zakochany, każdy próbuje zdobyć bądź odzyskać ukochaną:
Felek szkolną koleżankę,...

mateuszpis | 2017-07-05

Książka na początku jest bardzo ciekawa, lecz później jest tyle zwrotów akcji, że aż w głowie mi się to wszystko nie może pomieścić. Moja ocena to 5/10. Słabe. Może nie wczułem się w tą historię, bo nie przeczytałem pierwszej części "Romans palce lizać"? Nie było jej w żadnej bibliotece i nie chciało mi się jej kupować. Może to dlatego? Nie wiem. Jednak dla mnie jest 5/10.

zgAga | 2017-08-16
| 2016-08-04