Śmierć i zmartwychwstanie

Wydawnictwo: Arkady
Morte e Resurrezione
sztuka
Abdita

Śmierć była dla starożytnych ukoronowaniem drogi życiowej bohatera, dla trubadurów konsekwencją niebezpiecznej miłości, dla chrześcijan bramą do zbawienia i poznania sensu życia. Współczesnym artystom temat ten służy często do szokującej publiczność prowokacji. 400 przykładów ikonograficznych od antyku po wiek XXI pokazuje rolę jaką Czarna Pani pełni w historii cywilizacji, jak społeczny odbiór tej tematyki ewoluował do dzisiejszego wstydliwego tabu.

źródło opisu: www.arkady.com.pl

źródło okładki: www.arkady.com.pl