Dziesięć słów o miłości. Małżeństwo i rodzina dziś

Wydawnictwo: Święty Wojciech
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7516-130-4
religia, Bóg, miłość
religia
Artycja

Książka oparta na kanwie „Hymnu o miłości” św. Pawła (I Kor 13, 1-13). Zamiarem autorów jest ukazanie wartości miłości małżeńskiej i rodzicielskiej opartej na sakramencie małżeństwa. Poszczególne wersety „Hymnu o miłości” mają pomóc w ukazaniu złożoności miłości ludzkiej począwszy od płaszczyzny czysto emocjonalnej, po etapy ufności i zawierzenia, aż po przebaczenie. Do jej współtworzenia...

Książka oparta na kanwie „Hymnu o miłości” św. Pawła (I Kor 13, 1-13).
Do jej współtworzenia zostało zaproszonych dziesięć rodzin o nazwiskach znanych i mniej znanych. Wśród naszych rozmówców są m.in. Magda Anioł i Adam Szewczyk, Katarzyna i Wojciech Grzybowie, Wiesława i Aleksander Machalicowie, Małgorzata i Tomasz Terlikowscy oraz Katarzyna i Cezary Żakowie. Ponadto zaprezentowano wywiady z rodzinami: wielodzietnymi, adopcyjnymi, z 58-letnim stażem małżeństwa, a także z Teresą Lipowską - wdową, która przekonuje nas, że prawdziwa miłość naprawdę „nigdy nie ustaje”.

źródło opisu: http://www.swietywojciech.pl/pl/shop/dziesiec_slow_o_milosci.html

źródło okładki: http://www.swietywojciech.pl/pl/shop/dziesiec_slow_o_milosci.html

Artycja | 2012-08-22
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Dziesięć rozmów, przeprowadzonych z małżeństwami z różnych środowisk, o różnym stażu i różnymi problemami. Pokazują one jak odmienne mogą być podejścia do codzienności i rozwiązywania problemów w małżeństwie. Obrazują również to, że list św. Pawła do Koryntian jest dzisiaj aktualny i że miłość się nie zmieniła w ciągu wieków. Najbardziej wzruszył mnie wywiad z państwem, którzy mają bardzo duży staż małżeński, stracili jedno dziecko, przeżyli wiele trudności, a mimo to kochają się jak w dniu zaręczyn. Niesamowite!