Dziecko Łazarza

The Lazarus Child
83-7150-562-0
dziecko, Łazarza, uwięziona, we śnie
Villverin

Żyjący w separacji małżonkowie rozpaczają nad stratą siedmioletniej córeczki, która po wypadku samochodowym zapadła w głęboką śpiączkę. Jej dwunastoletni brat, obwiniając się o dopuszczenie do tragedii, zamyka się w sobie, ucieka od świata i nie potrafi się uwolnić od myśli samobójczych.Ratunkiem dla dziewczynki staje się niezwykły terapeuta ...

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/pl/

Majka | 2015-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2015

Dość zgrabnie zbudowana fabuła i nawet całkiem wciągająca, ale jednak książka pozostawia niedosyt. Nie wszystkie postacie wiarygodne, pełne i przekonujące. Autor nie tyle miał jakąś myśl do przekazania, co pewną historię do opowiedzenia. Książka pozostawiła mnie bez refleksji i bez emocji - tego nie lubię.

toska1982 | 2013-02-09

Ben nigdy nie zapomni tego widoku, kiedy jego siostra wraz z koleżanką, nagle znalazły się na środku ulicy, i w które wjechał pędzący autobus. A przecież to on był straszy, to on miał się nimi opiekować w drodze do szkoły. Czy naprawdę musiał iść do tego sklepu po cukierki? Czy gdyby tego nie zrobił, to jego siostra nie leżałaby teraz w śpiączce, a jej koleżanka by żyła?
Jack, od kiedy założył własną firmę, co raz mniej czasu poświęcał rodzinie, co raz rzadziej bywał w domu, i jedyne co go interesowało, to to by jego firma w końcu stanęła na nogi. Przelotny romans z sekretarką jeszcze bardziej pogorszył sprawę, gdyż Alison nie umiała pogodzić się ze zdrada. Czy gdyby Jack więcej czasu poświęcał rodzinie, to nie doszło by do tego wypadku, czy nadal odwoził by dzieci do szkoły? A Alison, czy gdyby wybaczyła mężowi, to zmieniłaby bieg zdarzeń?
Każde z nich obwinia się o to co się stało, jednak najgorzej z poczuciem winy radzi sobie dwunastoletni Ben, który nie chce już dłużej żyć,...

Sylwusm | 2015-01-04

Początek dobry, później dużo słabsza.

Trithemius | 2016-07-08
Karolina | 2016-02-29