zrozumieć lęki. Pokonać panikę. Poradnik dla kobiet

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
837404439X
poradniki

Wielu badaczy twierdzi, że nawet uporczywe lęki występujące w zaburzeniach lękowych są wyuczone, a zatem można się ich również oduczyć i definitywnie pokonać. Przyjmuje się, że mniej więcej co dziesiąty dorosły człowiek cierpi na zaburzenia lękowe lub ataki paniki, których ofiarą częściej padają kobiety niż mężczyźni. Ta książka porusza temat tabu lęk nie kojarzy się przecież najlepiej, zupełnie nie pasuje do wymogów naszych zorientowanych na sukces czasów ani do obrazu nowoczesnej kobiety. Wielu ludzi cierpiących na zaburzenia lękowe potrzebuje lat, aby móc w ogóle rozpoznać swoją chorobę, a lekarze często są bezradni. Autorka tego poradnika wyjaśnia w prosty i zrozumiały sposób, na czym polegają zaburzenia lękowe, jak się wyrażają i rozwijają. W części praktycznej daje szczegółowe wskazówki, w jaki sposób można skutecznie radzić sobie z własnymi lękami doraźnie i długofalowo.

asiek24 | 2016-03-12
Przeczytana: 12 marca 2016

Co do książki mam mieszane uczucia. Do wszelkich 'psychologicznych' poradników podchodzę bardzo sceptycznie. Ta książka jednak miło mnie zaskoczyła sporą ilością odnośników do autentycznych badań i wniosków specjalistów zajmujących się zaburzeniami lękowymi. Autorka sprawnie opisuje rolę kobiety w społeczeństwie i łączy tę kwestię z występowaniem lęków. Podejrzewam, że wiele kobiet będzie mogło się zidentyfikować z tymi ciekawymi hipotezami. Książka generalnie warta jest uwagi, napisana jest prostym językiem, nie jest nafaszerowana naukową terminologią.
Na plus można również ocenić rozdział dedykowany osobom "zdrowym", których jednak bliscy mają problem z napadami lęku- tutaj Jacobi radzi, jakie należy mieć do nich podejście by im pomóc.
Co jednak osobiście odczuwam jako minus, to fakt, że autorka w zasadzie mało o samych lękach pisze. W książce na próżno szukać szczegółów na temat tego, co w zasadzie te "analizowane" napady paniki znaczą. Jako osoba, która liznęła tematu już...

Sylwia | 2012-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2012

Uważam, że książka przydatna zarówno dla osób zmagających się z nerwicą lękową jak i dla osób którzy mają taką osobę w swoim otoczeniu.
Czasem irytujące jest trochę "wrzucanie każdej kobiety do jednego worka" ale to tylko moje prywatne odczucie.
Głównie polecam książkę polskim psychologom i lekarzom codziennego kontaktu. Niestety mają oni zbyt małe pojęcie o tej chorobie i podchodzą do niej zbyt farmakologicznie.

Paulinx | 2016-10-03

Książka ciężka, nieciekawa. Spodziewałam się czegoś więcej. Przeczytałam ją całą ale łatwo nie było. Najgorsze, że chciałam dowiedzieć się czegoś o lęku, jak go przezwyciężać a "dowiedziałam" się.... że kobiety to według opinii publicznej słaba płeć i że powinnyśmy z tą opinią walczyć.

Syla | 2017-01-12
KatherineAFC | 2014-07-28