Pod smaganiem samumu

Seria: Podróże retro
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Algieria, Tunezja, Maghreb
literatura faktu

Tym razem jeden z największych podróżników wszech czasów dzieli się z nami pełnymi emocji i barw wspomnieniami z podróży po Algierii i Tunezji. Ossendowski z wnikliwością naukowca i wrażliwością poety wprowadza nas w idyllę egzotycznych lądów, bogactwo kultur i zwyczaje arabskiego świata, uczestniczy w pulsującym własnym rytmem życiu tubylców, zachwyca się tańcem i muzyką. Zagłębia się w...

Ossendowski z wnikliwością naukowca i wrażliwością poety wprowadza nas w idyllę egzotycznych lądów, bogactwo kultur i zwyczaje arabskiego świata, uczestniczy w pulsującym własnym rytmem życiu tubylców, zachwyca się tańcem i muzyką. Zagłębia się w labirynt uliczek i zaułków starych miast, wsłuchuje w opowieści i legendy, spotyka wojowniczych potomków Fenicjan.

Tak fascynujący i odległy kontynent, dawniej obcy i nieprzyjazny, dzięki Ossendowskiemu staje się coraz bliższy. Jego magia pochłania bez reszty.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl

Karakalla | 2014-10-16

Kontynuacja opisu podróży A. F. Ossendowskiego po Afryce Północnej. Autor odwiedza Algierię i Tunezję, w których spotyka zarówno przedstawicieli ludności autochtonicznej, Arabów, jak i europejskich kolonistów. Oprócz barwnych opisów krajobrazu i przemyśleń podróżnika bardzo ciekawe są przytoczone przygody i przeżycia kilku osób, których spotkał na swej drodze. Polecam

kano11 | 2015-02-03

doskonala ksiazka zapomnianego w Polsce podroznika i pisarza. Autor opisuje jak na poczatku 20 wieku wygladala polnocna Afryka; przedstawia opowiesci mieszkancow, ich legendy i zwyczaje. Ossendowski zostal w Polsce zapomniany, bo byl antykomuchem - na zachodzie jego ksiazki sprzedawaly sie swietnie i w pewnym momencie byl wsrod 5 najczesciesciej czytanych pisarzy swiata. ilu mamy teraz pisarzy chocby w pierwszej 50tce ?

zbyszek | 2018-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2018