Mamo, uciekaj

Seria: Pisane przez życie
Wydawnictwo: Hachette
7,6 (182 ocen i 35 opinii)
tłumaczenie
Rojewski Paweł
Run, mummy, run
literatura faktu
Marion

Kiedy Aisha, piękna i inteligentna Azjatka, poznaje Marka – uroczego, przystojnego i odnoszącego sukcesy mężczyznę, wie, że spotkała miłość swego życia. Po krótkim narzeczeństwie i romantycznym ślubie para wkrótce spodziewa się pierwszego dziecka. Gdy jednak Aisha wraca po porodzie do domu, Mark pokazuje swoją prawdziwą twarz – nieprzewidywalnego brutala. Przerażona, bez pieniędzy, z dwojgiem małych dzieci, żyjąca od lat w strachu kobieta wstydzi się przyznać, jak wygląda jej życie. W końcu jednak rozpaczliwie prosi o pomoc...

źródło opisu: http://www.empik.com/mamo-uciekaj-glass-cathy,p1052991995,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/mamo-uciekaj-glass-cathy,p1052991995,ksiazka-p

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Złączeni
  • Szturmując niebo
  • 450 stron
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Z jednym wyjątkiem
  • Pół świata
  • Inna dusza
  • Widok z nieba
  • Wyspa
  • Fangirl
  • Nie tacy oni straszni
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
Złączeni

7,11 (9 ocen i opinii)
450 stron
Patrycja Gryciuk

8,14 (7 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

8,06 (270 ocen i opinii)
Nie tacy oni straszni
Federica Bosco

7,5 (2 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Justyna | 2015-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2015

Kolejna książka Cathy Glass Mamo uciekaj wstrząsnęła mną i dużo emocji wywołała, trzymająca w dobrym napięciu smutna a zarazem prawdziwa opowieść o bohaterce Aiszy Azjatce która poznaje Marca faceta który zwraca na nią szczególną uwagę. Na początku spotkania Aiszy z Markiem wydaje się miły, sympatyczny a gdy rodzi się ich córeczka Sarach zmienia się nie do poznania. Z dobrego, troskliwego męża staje się okrutny, podły i zazdrosny o swoją żonę. Upokarza ją okrutnie,,maltretuje psychicznie i fizycznie...Przeżywa piekło we własnym domu, nad swoimi własnymi dzieci znęca się również..pastwi się strasznie. Chcąc przerwać koszmar w swoim małżenstwie postanawia uciec od psychopatycznego męża razem z dziećmi samochodem.
Przerażająca, poruszająca historia czytając aż się popłakałam.
Uwielbiam czytać tę serię pisane przez życie, bardzo przejmujące i na prawdziwych faktach są.

książek: 2006
Grażyna | 2013-11-19
Przeczytana: 18 listopada 2013

Smutne i bolesne jest to ,że cały czas spotyka się przemoc fizyczną i psychiczną i to od osób ,od których oczekujemy na miłość,zrozumienie...
Jak potrafi człowiek uzależnić drugiego,co potrafi ,aby osoba bita,poniżana czuła się winna oraz biernie zgadzała się na "zasłużoną karę". Aisza właśnie stałą się taką kobietą ,a postarał się o to jej -ukochany mąż-Mark.Czuję pogardę dla takiego człowieka-mężczyzny ,który potrafił zmienić życie Aiszy w koszmar.... Dzieci - miłość do nich spowodowała ,że Aisza mimo strachu,lęku zmienia swoje życie-swoje i dzieci. Ale jak potrafi coś takiego pozostawić ślad ,mam nadzieję ,że z czasem rany,które powstały -szczególnie te w psychice zabliźnią się.Wierzę w to ,że czas leczy rany.....
Po takiej lekturze zawsze moje myśli galopują i nie mogę uwierzyć,że niektórzy mogą tak krzywdzić....bo przecież rodzimy się jako dobrzy- w to wierzę ,a później coś takiego się trafia....

To straszna opowieść pełna przemocy nie tyle fizycznej, co psychicznej na kobiecie ze strony mężczyzny, którego kochała i, który powinien ją chronić i otoczyć trosk. To bardzo wzruszająca i przerażająca opowieść.

renata_nw | 2015-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2015

Kolejna książka z serii "Pisane przez życie". Książka zaczyna się bardzo niewinnie. Kobieta, mężczyzna, zapewnienia o miłości, ślub - wszystko miało być piękne i idealne. Jednak po ślubie Mark początkowo niezauważenie, zaczynając od małych gestów zaczyna manipulować Aiszą. Kiedy dochodzi do pierwszych rękoczynów Aisza szybko wyzbywa się uczucia, że coś jest nie tak. Wpada w sidła swojego męża, który staje się jej oprawcą. Mark izoluje ją od społeczeństwa, zabrania spotykać się z ludźmi dłużej niż to konieczne. Była więźniem we własnym domu. Kiedy Aisza zdaje sobie sprawę, że jest upokorzonym, poniżonym wrakiem żony i kobiety pod wpływem desperacji prowadzi do tragedii. Książka dotyka ogromnego problemu, niesamowite jak głęboko siedzi przekonanie o swojej bezwartościowości w osobie, która jest tak manipulowana i poniżana. Jak najbardziej godna przeczytania.

"Przemoc odziera człowieka ze wszystkiego, wycieńcza tak, że wierzymy, że nie potrafilibyśmy przetrwać bez oprawcy."

Przerażająca historia oparta na faktach, w której czarujący i szarmancki mężczyzna po ślubie staje się katem, a zastraszona i poniżana kobieta trwa biernie u jego boku narażając własne życie i swoich dzieci. Temat podjęty przez autorkę to dość popularny i często spotykany scenariusz w filmach i literaturze.

Na szczęście w tym przypadku Aisza - matka Sarah i Jamesa - dwojga dzieci w wieku szkolnym znalazła w sobie siłę i odwagę, aby zerwać z dotychczasowym życiem, przeciwstawić się Markowi - brutalnemu, bezwzględnemu despocie, z którym trwała w związku przez osiem lat. Uciekając wraz z dziećmi przed rozwścieczonym mężem Aisza nie ma pojęcia, że jej decyzja doprowadzi do śmiertelnego wypadku, w którym ofiarą będzie jej wieloletni oprawca.

Czy bohaterka zdobyłaby się na ucieczkę wiedząc co się stanie? Czy kobieta powinna obwiniać się o to co się stało?

Wypadek, do...

"Nigdy nie zmienię co do Ciebie zdania. Nie wiedziała , że tak bardzo się myli a los bywa czasem bardzo okrutny".
Brytyjka Cathy Glass to pisarka, która znana jest z tego . że w swoich powieściach opowiada o losie dzieci, którymi się opiekuje. Jednak w książce " Mamo uciekaj" przedstawiła swoim czytelnikom i czytelniczkom historię młodej Azjatki. Aisza bo tak ma na imię główna bohaterka jest młodą ambitną pochodzącą z Indii dziewczyną. Kobieta skończyła studia, uzyskała dyplom znalazła dobrą pracę. Są więc powody do radości . Bohaterka pomimo wszystkich swoich sukcesów nie czuje się spełniona. Pewnego dnia uświadamia sobie , że brakuje jej kogoś z kim mogłaby podzielić się swoim szczęściem/ Pewnego dnia pod wpływem impulsu umawia się na spotkanie z pracownicą biura matrymonialnego. Pełna zapału i chętna do pomocy Belinda szybko znajduje dla nowej klientki pierwszego i jak się później okazuje jedynego kandydata. Aisza pomimo początkowych obaw i zdenerwowania ...

Deutschland91 | 2014-01-09
Przeczytana: 08 stycznia 2013

"Podobno oczy są oknami duszy - pozwalają zajrzeć do czyjegoś wnętrza. Ale co się dzieje, kiedy szkło pęknie?
Czy zauważamy uszkodzenie, czy desperacko wierzymy, ignorujemy je aż będzie za późno?"
Moje kolejne udane spotkanie z Cathy Glass. Brytyjska autorka jest znana z tego, że w swoich książkach opisuje historie dzieci, którymi się opiekowała. Jednak w książce "Mamo uciekaj" przedstawia nie skrzywdzone dziecko, lecz maltretowaną kobietę. Aisza , bohaterka tej powieści jest młodą i wykszatconą Azjatką. Skończyła studia z bardzo dobrymi wynikami oraz znalazła dobrą pracę. Do pełni szczęścia brakuje jej kochającego mężczyzny, z którym by mogła spędzić resztę życia. Aby kogoś poznać w tym celu udaje się do biura matrymonialnego. Pracownica biura Belinda szybko oferuje pomoc kobiecie i znajduje jej potencjonalnego kandydata. Na Aiszy mężczyzna szybko robi dobre wrażenie, jest nim oczarowana. Mark jest nie tylko przystojnym mężczyzną, ale także z klasą , zna się na dobrych manierach...

Madi | 2013-08-24
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Jest to druga książka tej autorki,którą przeczytałam i od razu dodałam Cathy Glass do moich ulubionych pisarek.
Książki jej bardzo szybko się czyta i wciągają do czytania już od pierwszych stron,a stopniowe napięcie ,które narasta podczas czytania nie pozwala nam oderwać się od lektury.
Tu opisana jest tragedia Aiszy,która była bita i poniżana przez męża,ale na szczęście autorka oszczędziła nam szczegółowych opisów maltretowania przez 7 lat.Przez pierwsze 100stron poznajemy Marka-męża Aiszy jako eleganckiego,dobrze wychowanego i czułego chłopaka Aiszy.Sielanka jednak się kończy od urodzenia 1 dziecka.
Jak i czy poradzi sobie Aisza? Zachęcam do przeczytania.

Sophie | 2013-10-31
Przeczytana: 31 października 2013

Piękna choć zarazem straszna opowieść. Piękna, ponieważ ukazuje jak wielką miłością darzy matka własne dzieci, ile potrafi uczynić, aby było one bezpieczne. Straszna, ponieważ ukazuje przemoc fizyczną i psychiczną nad kobietą, której dopuszcza się jej mąż. Jak świat w jednej chwili potrafi się zmienić, jak jeden uczynek popełniony w desperacji może uratować życie matki i dwójki jej dzieci? Jak bardzo musiała być zdesperowana zabijając męża, ab bronić życie swoje i dzieci? ...

"Aiszo, skarbie, zaćmienie nie potrwa wiecznie. Chociaż na to nie wygląda, to uwierz mi, że minie. Do twego życia wróci światło, jeszcze mocniejsze z powodu mroku, który panował wcześniej. Do tego czasu będziemy z tobą."

"Wspomnienia blakną, żal traci na sile, a upokorzenia odchodzą. W pewnym momencie musimy wyciągnąć z przeszłości wnioski, by wzbogaciły nasze doświadczenie, i mądrzejsi udać się ku przyszłości."

anza19 | 2013-06-10

Angielska autorka ,matka i opiekunka znów stara się otworzyć oczy tym , którzy zdają się nie zauważać problemu lub wolą unikać drażliwych tematów. Teraz to nie ona jest narratorką utworu. Oddaje głos osobie , która doświadczyła przemocy fizycznej ze strony ukochanego. W utworze nie brakuje drastycznych opisów i pełnych leku monologów zranionej kobiety. Znajdziemy tam również walkę z samą sobą i pytania o to jak postąpić : walczyć czy skapitulować ?. "Mamo uciekaj" to pełne bólu i cierpienia autentyczne świadectwo dziewczyny, która uwierzyła i na własnej skórze przekonała się , że pod maską kochającego mężczyzny i przykładnego ojca kryje się osoba zdolna do największych podłości.