Czego naprawdę uczy Biblia?

Co się dzieje z człowiekiem po śmierci?
Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienia?
Jakie zamierzenie co do ziemi ma Bóg?
Jak prowadzić szczęśliwe życie rodzinne?
Jak pokonywać przeciwności życiowe?
Jaki wpływ mają na nas stworzenia duchowe?

To tylko kilka z pytań, na które odpowiada publikacja w oparciu o Biblię.

Niedźwiedź | 2018-04-22

Jestem zażenowana po zapoznaniu sie z tym wstępem do "Biblii" .
Ta książka jest poradnikiem do tego jak masz rozumieć Biblię która ma rozmaicie wiele znaczeń a nie tylko tak łopatologiczne i jednokierunkowe jak w tym przekazie.
Autorzy chcą nam zabronić korzystania ze współczesnych możliwości medycyny jakim jest transfuzja krwi gdyż powołuje się na zakaz biblijny spożywania krwi co może tyczyć sie kanibalizmu lub jakiś pierwotnych rytuałów gdzie ludzie wierzyli w cudowną moc krwi a nie transfuzji która codziennie ratuje życie ludzi na całym świecie.
Uważam że jest to krzywdzące i barbarzyńskie dla ludzi w tej wierze.

Priada | 2015-12-08
Przeczytana: 2005 rok

Pięknie ilustrowana, tematycznie złożona tak naprawdę jeżeli człowiek chce dowiedzieć się czego na temat np. cierpień naucza Biblia wystarczy otworzyć tą książkę na 11 rozdziale. Ja osobiście mam ogromny szacunek do Pisma Świętego i dziwie się ludziom którzy twierdzą iż są chrześcijaninami nie zajrzało do niej nigdy w swoim domu. Leży gdzieś zazwyczaj zapomniana i zakurzona na półce. Ta książka nie zastępuje Biblii, ale pomaga zrozumieć najbardziej podstawowe nauki, nad którymi niejeden z nas się zastanawia.
Serdecznie polecam.

Madzia81 | 2014-08-26

Biblia w pigułce. Każda myśl i wniosek poparty fragmentami z Biblii. Jeśli chcesz dowiedzieć sie czego tak naprawde uczy Biblia to szczerze polecam.

Bartek | 2014-06-15

Zawiera esencje wiedzy podstawowej. Jest to coś, co uczy jak wierzyć i co sprawia, że chce się wierzyć. Niewierzącym pozwala poznać i zostawia wybór do Ich dyspozycji - wiara lub religioznawstwo. Dla każdego coś dobrego.

Rafał | 2013-08-18
Przeczytana: 2008 rok

Wybitna, bardzo dobrze oddaje poziom tej książki i przekazaną tam wiedzę. Prosta, bardzo prosta i idealnie wyjaśniająca zagadnienia świata i życia. Przemyślana książka.

Michał Szramka | 2013-04-04

Najlepsza do poznawania Biblii. Tematy omówione tematycznie.

elsauria | 2012-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2012

Bardzo prostym językiem napisana książka, podparta pismem świętym. Idealna dla leniwych którzy chcą wiedzieć co jest zawarte w Piśmie Świętym. Warta przeczytania