Odzyskane dzieciństwo

Tłumaczenie: Barbara Tarnas
Wydawnictwo: Edytor
Die Herder-Kinder
Pami

Znany podróżnik profesor K. Norman niespodziewanie przerywa wędrówkę po Dalekim Wschodzie i wraca do swojej położonej na odludziu posiadłości w Niemczech. Tylko jeden człowiek, jego najlepszy przyjaciel, wie dlaczego. Okazuje się, że porcelanowy piesek, którego profesor nabył w Chinach od ulicznego handlarza, nie jest zwykłą figurką. W domu Normana zjawiają się nieoczekiwani, egzotyczni goście, których na progu wita nie gospodarz, lecz urocza młoda dziewczyna, otoczona gromadką nieletniego rodzeństwa, które nie wiadomo dlaczego, rozprawia tylko o figurce.

źródło opisu: Edytor, 1996.

źródło okładki: Skan własny

skm83134 | 2015-10-07