Miłość. O sztuce okazywania uczuć

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
poradniki

Miłość to książka zgłębiająca fenomen uczucia, które jest najbardziej twórczą siłą w naszym życiu. Buscaglia pisze o barierach i przeszkodach pojawiających się w relacjach z tymi, których kochamy. Podpowiada, jak je przezwyciężyć i przypomina, że sposób w jaki traktujemy samych siebie wpływa na jakość naszych związków.

Krzysiek | 2016-10-04
Przeczytana: 03 października 2016

Autor w prosty sposób dzieli się przemyśleniami dotyczącymi pewnych aspektów miłości. Wiele refleksji i anegdot, zachęcających abyśmy żyli miłością i poznawali ją w działaniu. Chociaż temat miłości wydaje się banalny i nie da się powiedzieć o nim niczego definitywnego, to żyć i kochać jest właściwie wrodzone w naturę ludzką.
Człowiek przeżywa miłość na swój ograniczony sposób, a to często przez brak wiedzy na jej temat.
Wszyscy się zmieniają każdego dnia, to też codziennie powinniśmy oglądać świat w nowy, osobisty sposób.
Kiedy patrzysz na kwiat, patrz, kiedy kochasz, kochaj. Żyj teraz całym sobą. Chwytaj piękno chwili!.
Naucz się wspinać na drzewa, poczuj je, posłuchaj szumu wiatru w liściach, aby coś poznać naprawdę dobrze ,trzeba to przeżyć.
Wiem tylko jedno: istnieje, jestem tutaj, staję się, kształtuję swoje życie, nikt inny za mnie tego nie zrobi. Muszę stanąć w obliczu swoich słabych stron, błędów, nieprawości. Jutro jest następny dzień i muszę zdecydować się wstać z...

buziaczek197 | 2010-11-21

nie pamiętam żebym kiedyś czytała tak wspaniałe książki

FilmowyMelanż | 2014-05-23
Przeczytana: 21 maja 2014

Wiele treści powtarza się. Lanie wody, nic konkretnego. Z pewnością nie poradni.

Paulina | 2010-07-23

gorąco polecam

zlewson | 2016-01-20

Tytuł doskonale oddaje o czym jest ta książka :) A napisana jest tak, że chce się od razu spotkać z jej autorem :)

Mucha | 2015-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2015

nie dokończyłam, co rzadko mi się zdarza. nic nowego się nie dowiedziałam

potulna | 2015-12-26

Piękna.