Miłość. O sztuce okazywania uczuć

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
poradniki

Miłość to książka zgłębiająca fenomen uczucia, które jest najbardziej twórczą siłą w naszym życiu. Buscaglia pisze o barierach i przeszkodach pojawiających się w relacjach z tymi, których kochamy. Podpowiada, jak je przezwyciężyć i przypomina, że sposób w jaki traktujemy samych siebie wpływa na jakość naszych związków.

Nobliszka | 2017-01-09

Biorę tę książkę ze stolika, tego koło łóżka, koło „lampki, nocnej śpiewaczki”. Niewiele waży. Gładzę okładkę, otwieram, na chybił trafił. Tak. To jest to. Ten stan spokoju, spokoju, aż po końcówki włosów. Czuję ciepło, bije ono łagodną falą z każdego słowa, każdej litery. Zamykam oczy.

To jest tak, tak… jakbym miała kłopot, jakbym ułożyła usta w podkowę, jakby moje myśli kręciły się, jak we włączonej pralce koszula. I jedna postać, tylko jedna osoba mogłaby zaradzić. Babcia, staruszka o ptasiej twarzy, o pomarszczonych rysach, z łukiem pleców, bliska ziemi. Staruszka – rumianek, staruszka – szałwia. Ład i ukojenie.

Babciu, tak bardzo boli mnie serduszko. Oj dziecko, dziecino. Jej drżący głos, kochana twarz, białe włosy. Kładę głowę na jej kolanach, podkurczam nogi. Oj dziecko, dziecino, mów. I mówię, słowo po słowie, minuta za minutą, jej ręka na moich włosach, łagodny ruch, ciepło bijące od zmarszczek. I ten zapach, naftaliny i pieczonego ciasta drożdżowego. Wyrazy tracą...

Krzysiek | 2016-10-04
Przeczytana: 03 października 2016

Autor w prosty sposób dzieli się przemyśleniami dotyczącymi pewnych aspektów miłości. Wiele refleksji i anegdot, zachęcających abyśmy żyli miłością i poznawali ją w działaniu. Chociaż temat miłości wydaje się banalny i nie da się powiedzieć o nim niczego definitywnego, to żyć i kochać jest właściwie wrodzone w naturę ludzką.
Człowiek przeżywa miłość na swój ograniczony sposób, a to często przez brak wiedzy na jej temat.
Wszyscy się zmieniają każdego dnia, to też codziennie powinniśmy oglądać świat w nowy, osobisty sposób.
Kiedy patrzysz na kwiat, patrz, kiedy kochasz, kochaj. Żyj teraz całym sobą. Chwytaj piękno chwili!.
Naucz się wspinać na drzewa, poczuj je, posłuchaj szumu wiatru w liściach, aby coś poznać naprawdę dobrze ,trzeba to przeżyć.
Wiem tylko jedno: istnieje, jestem tutaj, staję się, kształtuję swoje życie, nikt inny za mnie tego nie zrobi. Muszę stanąć w obliczu swoich słabych stron, błędów, nieprawości. Jutro jest następny dzień i muszę zdecydować się wstać z...

buziaczek197 | 2010-11-21

nie pamiętam żebym kiedyś czytała tak wspaniałe książki

Paulina | 2010-07-23

gorąco polecam

zlewson | 2016-01-20

Tytuł doskonale oddaje o czym jest ta książka :) A napisana jest tak, że chce się od razu spotkać z jej autorem :)

FilmowyMelanż | 2014-05-23
Przeczytana: 21 maja 2014

Wiele treści powtarza się. Lanie wody, nic konkretnego. Z pewnością nie poradni.

potulna | 2015-12-26

Piękna.

Mucha | 2015-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2015

nie dokończyłam, co rzadko mi się zdarza. nic nowego się nie dowiedziałam

aka | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017