Tułaczka

Tłumaczenie: Halina Thylwe
Cykl: Siła amuletu (tom 3)
Wydawnictwo: Videograf II
Pa flukt
romans, saga norweska
Amanda

Julianna i Tania podążają do Norwegii. Odczuwają coraz większy głód i zmęczenie. Wydaje się, że nic gorszego nie może już spotkać zrozpaczonych kobiet. W czasie jednego z postojów, w opuszczonej leśnej chatce Julianna zostaje zgwałcona przez trzech drwali. Poniżone i osamotnione kontynuują swoją potworną tułaczkę. Wkrótce Julianna z przerażeniem odkryła, że jest w ciąży. Pewnego dnia kobiety zakradają się do spiżarni, w której nieoczekiwanie spotykają Cygana Beniamina. Rozpoznają w nim młodzieńca, który kiedyś podglądał Tanję podczas kąpieli w jeziorze. Postanawiają się przyłączyć do cygańskiego taboru. Niedługo po tym Tanja bierze ślub z Beniaminem. Pół roku później Julianna rodzi śliczną dziewczynkę, której nie potrafi jednak pokochać. Kobieta przeżywa załamanie nerwowe. Pewnego kwietniowego dnia wychodzi w nocnej koszuli z domu i topi się w pobliskim jeziorku.

Nie cofając palca z jej brody, podszedł krok bliżej. Tania się nie poruszyła. Wstrzymała oddech. Miała wrażenie, że na kilka sekund stanęło jej serce, kiedy się pochylił i delikatnie musnął wargami jej wargi. Jakby musnęły ją skrzydła motyla. Mimo to długo czuła ten dotyk, mrowienie warg.

źródło opisu: Videograf II, 2007

Jarvela | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo fajna, o życiu... fałszywej pobożności. Jest w niej wiele życiowych sytuacji. Pokazuje bestialskość ludzi, ich przekonania... bezpodstawne osadzanie innych.
Zmienność ludzi... z przyjaznego nastawienia, do nienawiści.

Karolina | 2013-02-21
Przeczytana: marzec 2012

Swietne czytadlo...daje max.ocene tej Sadze, czyta sie z zapartym tchem. Jest tak realna ze az ciarki mnie przechodzily kiedy ja czytałam. Serce walilo jak mlotem, czulam powiew wiatru i chlod sniegu....niesamowite.

djevilfire | 2018-01-28
Kinga | 2017-10-09