Fabryka śmierci

Okładka książki Fabryka śmierci Maciej Słomczyński
Okładka książki Fabryka śmierci
Maciej Słomczyński Wydawnictwo: LTW Seria: Sensacja! [LTW] kryminał, sensacja, thriller
Sensacja! [LTW]
LTW
2012-08-15
2012-08-15

Audiobook wysłuchany na Legimi. Po Autorze, którego poznałam pod pseudonimem Joe Alex i którego szczerze polubiłam, spodziewałam się zdecydowanie więcej.

#maciejslomczynski, #lubimyczytac, #legimi, #czytambezlimitu, #czytamzlegimi, #audiobook

Płytka, powierzchowna. Przeczytana w formie audio- inaczej byłaby niedoczytana :) Jedyny plus tej ksiązki, to uzmysłowienie czytelnikowi, że działalność nazistów (nie lubię tego określenia, bo rozmywa się odpowiedzialność narodu niemieckiego)nie zakończyła się w momencie podpisania kapitulacji

Słuchałem tej książki jako audiobook czytany przez Marcina Popczyńskiego. Czego autor nie zniszczył trywialnością historii, którą stworzył, lektor dobił swoim zmanierowanym sposobem czytania.

Spodziewałam się pełnej grozy i brutalności historii z tragicznym zakończeniem, a tu: prawie romansidło, no ale może autorowi właśnie o takie zaskoczenie chodziło :)

Miało być tak pięknie. Autor świetnych kryminałów (jako Joe Alex),hitlerowcy, którzy uciekli do Argentyny, tajne eksperymenty, bohater, który ratuje świat i piękną dziewczynę, wartka akcja i zawiła intryga.

A tu kupa. Niby ciekawy początek, ale im dalej w las, tym więcej drzew, na które można wpaść. Intrygi nie było (a raczej była, ale dość toporna). Akcji też nie za wiele. Bije po oczach anglofilstwo autora. Bohater to stereotypowy amerykański buc, który rozwala całą precyzyjnie zaplanowaną akcję wejściem na Asterixa. Dziewczyna pół książki spędza w metalowej skrzyni, drugie pół na zmianę odpyskowuje i omdlewa. W gruncie rzeczy fabuła przewidywalna i niespecjalnie wciągająca. Jedyny plus - książka nie jest zbyt długa.

Joe Alex przewraca się w grobie, co jego autor wykoncypował. Na szczęście zostały o wiele lepsze kryminały.

Książka dobra.Ale raczej dla fanów tematyki wojennej.Jest to książka z 1947r i brakowało mi w niej czegoś.Moze stylu i języka współczesnych autorów

• Storytel
  • Chcę przeczytać, nie posiadam
  • Sensacyjne
  • II wojna światowa

Dodaj cytat z książki Fabryka śmierci