Fabryka śmierci

Wydawnictwo: LTW
Bizarre

Z katastrofy statku „Carynthia” u wybrzeży Ameryki Południowej uratowało się jedynie dwoje ludzi. Udaje im się dotrzeć na niegościnny, skalisty brzeg, gdzie zostają odnalezieni przez kilku mężczyzn. Można by pomyśleć: mieli szczęście. Ale czy na pewno szczęście im dopisało? Szybko bowiem okazuje się, że mężczyźni ci wykonują polecenia profesora Warburga – poszukiwanego od kilku lat hitlerowca konstruującego bomby atomowe. Jack i Joan zostają porwani do tytułowej Fabryki Śmierci. Czy uda im się stamtąd wydostać? Czy starczy im sił i odwagi, aby uratować świat przed kolejną wielką wojną i zagładą całych narodów? Tymczasem Warburg wraz ze swoją świtą kolejny raz wymyka się ścigającym go agentom brytyjskim i amerykańskim, a czas płynie na jego korzyść…

źródło opisu: Wydawnictwo LTW, 2012

źródło okładki: http://www.ltw.com.pl/?Szukaj=Szukaj&fraza=Fabryka+%B6mierci

Volumen | 2012-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2012

Książka dobra.Ale raczej dla fanów tematyki wojennej.Jest to książka z 1947r i brakowało mi w niej czegoś.Moze stylu i języka współczesnych autorów

Szymon_Gwiazda | 2017-12-28
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Miało być tak pięknie. Autor świetnych kryminałów (jako Joe Alex), hitlerowcy, którzy uciekli do Argentyny, tajne eksperymenty, bohater, który ratuje świat i piękną dziewczynę, wartka akcja i zawiła intryga.

A tu kupa. Niby ciekawy początek, ale im dalej w las, tym więcej drzew, na które można wpaść. Intrygi nie było (a raczej była, ale dość toporna). Akcji też nie za wiele. Bije po oczach anglofilstwo autora. Bohater to stereotypowy amerykański buc, który rozwala całą precyzyjnie zaplanowaną akcję wejściem na Asterixa. Dziewczyna pół książki spędza w metalowej skrzyni, drugie pół na zmianę odpyskowuje i omdlewa. W gruncie rzeczy fabuła przewidywalna i niespecjalnie wciągająca. Jedyny plus - książka nie jest zbyt długa.

Joe Alex przewraca się w grobie, co jego autor wykoncypował. Na szczęście zostały o wiele lepsze kryminały.

maadziul | 2018-04-01
Przeczytana: 28 stycznia 2018