Monopol, pluralizm, koncentracja. Środki komunikowania masowego w Polsce w latach 1989-2006

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Edukacja medialna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-60807-18-7
media
JoAnna

Autor odwołując się do licznych źródeł i opracowań szkicuje historię największych polskich czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych. Opisuje także środowisko dziennikarskie, ewolucję prawa medialnego i dzieje instytucji, które tworzą infrastrukturę mediów. Na ile jest to możliwe i potrzebne, cytuje zawartość mediów, przedstawia ludzi, którzy byli z nimi związani, koncerny medialne, odwołuje się także do ekonomicznego wymiaru funkcjonowania środków komunikowania masowego.

W książce zamieszczone zostały różnorodne zestawienia statystyczne oraz indeks, który porządkuje zamieszczone informacje.

Publikacja ukazała się w serii "Edukacja medialna".

źródło opisu: http://www.waip.com.pl

źródło okładki: http://www.waip.com.pl

Northman | 2015-06-18
Przeczytana: 20 lutego 2008

Nieoceniona pomoc naukowa studentów dziennikarstwa, komunikacji społecznej, a także innych kierunków studiów w ten czy w inny sposób związanych z historią współczesnego systemu medialnego w Polsce. To jeden z najlepszych (przynajmniej w swoim czasie) podręczników akademickich traktujących o tej tematyce, a dla mnie osobiście nieoceniona pomoc naukowa w pisaniu pracy magisterskiej (dzięki czemu, mimo upływu lat, wciąż wspominam tę książkę ze studenckim sentymentem).

Książka w prosty i przystępny sposób podsumowuje historię narodzin współczesnych polskich mediów w ich obecnym kształcie, i to zarówno w odniesieniu do rynku prasy, jak również mediów elektronicznych (rozumianych jako radio, telewizja, a także internet). Pozycja ukazuje przy tym to, co w systemie medialnym i w nauce o nim najistotniejsze, a mianowicie wiodące trendy oraz tendencje i główne kierunki rozwoju, wraz z objaśnieniem ich przyczyn i prognozą potencjalnych skutków. Całość jest przy tym napisana niesłychanie...

AnnaSikorska | 2015-11-20
tomchr | 2013-09-24