Wolność emocjonalna. Wyzwól się z więzów negatywnych emocji i odmień swoje życie

Tłumaczenie: Magda Witkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zrozumieć Siebie. Laurum". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Laurum
Emotional freedom. Liberate yourself from negative emotions and transform your life
978-83-61732-34-1
poradniki
Prosto_z_Mostu

Wyobraź sobie, że tkwisz w korku, a mimo to jesteś całkowicie spokojny. Wyobraź sobie, że twój przełożony wychodzi z siebie, a ty zachowujesz spokój, jesteś wręcz rozluźniony. Czy chciałbyś być ostoją spokoju? Czy chciałbyś, by twoje życie pełne było ciepłych relacji z innymi? Czy chciałbyś mieć poczucie przynależności do kogoś? Doświadczysz tego wszystkiego, kiedy osiągniesz wolność...

Doświadczysz tego wszystkiego, kiedy osiągniesz wolność emocjonalną. Dr Judith Orloff , autorka bestsellerowych książek, zaprasza cię w cudowną podróż, która prowadzi do poczucia szczęścia i spokoju. W tej podróży nauczysz się panować nad tym, co negatywne, z czym spotykasz się każdego dnia. Choćbyś żył w największym stresie, właśnie nadszedł czas zmian na lepsze. Ty sam możesz wyzwolić się z więzów depresji, gniewu i strachu. Łącząc odkrycia neurobiologii, medycyny intuicyjnej i psychologii oraz techniki związane z subtelną energią, dr Orloff przedstawia zależności między naszym ciałem, umysłem, duszą i otoczeniem.

To pełna poczucia humoru i współczucia książka, z której dowiesz się, jak rozpoznać najpotężniejsze negatywne emocje i jak przemienić je w nadzieję, życzliwość i odwagę. Przekonujące opisy przypadków, wsparte historiami zaczerpniętymi od osób tworzących jej wspólnotę internetową, od uczestników warsztatów oraz z jej życia prywatnego, pozwalają lepiej zrozumieć istotę prostych i praktycznych rozwiązań, dzięki którym uda ci się stawić czoło emocjonalnym wampirom, rozczarowaniom i odmowom.

Wolność emocjonalna to mapa, którą powinni się kierować ludzie zestresowani, zniechęceni i przytłoczeni rzeczywistością. Tę mapę mogą również wykorzystywać ludzie szczęśliwi, którzy chcą być jeszcze szczęśliwsi. Jak uczy nas dr Orloff, każdy dzień jest okazją do wykazania się bohaterstwem: odrzucenia negatywności, konstruktywnej reakcji, przejęcia kontroli nad sytuacją. Pełna wolność emocjonalna jest na wyciągnięcie ręki.

źródło opisu: http://www.laurum.pl/b566-wolnosc-emocjonalna.htm

źródło okładki: http://www.laurum.pl/b566-wolnosc-emocjonalna.htm

Andy | 2017-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2017

Długo to trwało, ale w końcu przebrnąłem przez tą książkę. Prawdę mówiąc nie przypadła mi ona do gustu. Autorka napisała ją bardzo emocjonalnie, często powołujące się na przykłady własnych odczuć i przeżyć. Według mnie, jak na poradnik psychologiczny, w książce pojawia się zbyt wiele metafizyki - energii emocjonalnej, przeczuć, analizy snów, itp.
Jeśli szukacie solidnej książki opisującej sposób radzenia sobie z emocjami - to z pewnością warto poszukać innej pozycji, traktującej temat z punktu widzenia współczesnej psychologii. Nie polecam "Wolności emocjonalnej" autorstwa Judith Orloff.

Zzyciaksiazek | 2015-07-29
Przeczytana: wrzesień 2011

Towarzyszą naszej codzienności. W rodzinie, w pracy, w relacji z napotykanymi ludźmi. Nawet, gdy śpimy, chociaż dzieje się to w sposób nieświadomy. Mowa o emocjach.

Zdajemy sobie sprawę z ich istnienia, jednak często zapominamy jak bardzo determinują nasze życie. Można zaryzykować twierdzenie, że bardziej niż rozumnymi jesteśmy istotami emocjonalnymi. Dlatego warto poznać tajniki emocji i nauczyć się nad nimi panować.

„Wolność emocjonalna” to przydatna analiza tego, kim jesteśmy i to, w kogo możemy się zmienić. Judith Orloff przekazuje praktyczne informacje na temat powiązania organizmu z emocjami. Uczy, jak kontrolować je i utrzymywać stan wewnętrznego spokoju.

Co najważniejsze, pomaga zmierzyć się z negatywną, „ciemną” stroną swoich emocji. Daje praktyczne rady, jak zejść z ograniczających dróg samotności, lęk, strachu, frustracji, depresji, zazdrości i gniewu. By stać się ponownie człowiekiem otwartym na życie. Życie w zgodzie z samym sobą.

ewa | 2012-12-01
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione, Posiadam