Powrót do życia

Tłumaczenie: Wojciech Usakiewicz
Cykl: Texas! (tom 2)
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Texas! Chase
miłość, nadzieja, romans, ratunek, rodzina
Margo

Chase Tyler, szkolny idol, do którego wzdychają wszystkie dziewczyny, nie ma pojęcia, że kocha się w nim koleżanka z klasy, Marcie Johns. Gdy po kilku latach jego żona przyprowadza do domu atrakcyjną i elokwentną agentkę nieruchomości, z zaskoczeniem rozpoznaje on w niej dawną nieśmiałą kujonkę Marcie. Tego dnia szczęśliwego męża spotyka okrutny cios: w wypadku samochodowym ginie ukochana żona, nosząca pod sercem ich dziecko. Auto prowadziła Marcie, lecz to nie ona spowodowała kraksę i Tyler nie żywi do niej urazy.

Po pewnym czasie Marcie spotyka przypadkowo Chase'a na zawodach rodeo. Jest przerażona jego stanem. Nadużywający alkoholu, zaniedbany i zrezygnowany Chase nadal opłakuje żonę. Wciąż głęboko zakochana w nim Marcie postanawia go ratować. Nie traci nadziei, że jej plan się powiedzie.

źródło opisu: Burda Książki, 2012

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl

SIA | 2015-11-03
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 03 listopada 2015

Sandra Brown znana jest z wielu bestsellerowych powieści, które: tłumaczone są na wiele języków, czytane przez kobiety w różnym wieku, nagradzane lub wyróżniane w różnych plebiscytach i niejednokrotnie pojawiają się na pierwszych miejscach rankingowych (m.in. często trafiają na czołowe miejsca na listach bestsellerów „New York Timesa”). Dlatego, nie mogło być inaczej z serią opowieści teksańskich – Texas!

Śmierć ukochanej osoby jest zawsze bardzo trudna do zaakceptowania, tym bardziej, gdy bliska nam osoba ginie nagle na skutek wypadku. Tak właśnie było w przypadku Tanyi, żony Chase’a. Chase przez długi czas nie mógł pogodzić się z tym, że jego żony już z nim nie ma. Mieli wiele wspólnych planów: chcieli kupić dom, założyć wspaniałą kochającą się rodzinę, dodatkowo spodziewali się dziecka… Dlatego, gdy odeszła Tanya, Chase załamał się podwójnie – stracił wszystko, co było dla niego najcenniejsze. A swoje smutki zaczął topić w nadużywaniu alkoholu.
Wszystko stopniowo zaczyna się...

Vidente | 2015-10-11
Przeczytana: 2015 rok

Idealna na odprężenie się po długim dniu pracy. Nie zobowiązująca, lekka. Czytelnik nie musi śledzić zawiłych losów bohaterów. Nie trzeba przeczytać całej ciągiem.

Ewelina | 2015-09-19
Przeczytana: 19 września 2015

Chase - najstarszy syn w rodzinie Tylerów, po tragicznej śmierci swojej żony Tanii i ich nienarodzonego dziecka, zamyka się w sobie, zatraca w alkoholu i wyjeżdża z rodzinnego miasta. Powraca do ujeżdżania byków i seksu z panienkami na jedną noc. Marcie - jego koleżanka ze szkoły, pośredniczka w sprzedaży nieruchomości, która kierowała samochodem w trakcie tragicznego wypadku, w którym zginęła Tania, przyrzeka sobie, że zrobi wszystko, aby przewrócić do życia Chase'a. Kiedy na rodeo główny bohater zostaje poturbowany przez byka i trafia do szpitala, jest przy nim Marcie. To ona przemawia mu do rozsądku i przywozi z powrotem do rodzinnego miasta. Przy jednym spotkaniu, gdy Chase spłaca dług wobec Marcie i żali się w jak złym stanie jest jego firma, ta proponuje mu pożyczkę, a w końcu małżeństwo, aby on miał pieniądze, a firma pozostała w rodzinie. Na początku zirytowanu jej propozycją, później dochodzi do wniosku, że to świetny pomysł. Pobierają się trzy dni później. Jednak zgrzyt,...

Agata | 2015-09-07
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: lipiec 2015

Fajnie się czytało, ale bez szału.

Cirya | 2015-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

całkiem fajny romans, kontynuacja sagi rodziny Tylerów, której głównym bohaterem tym razem jest starszy brat Lucky'go, Chase...
sympatyczna historia, dużo ciekawsza niż w pierwszej części, nawet nie przeszkadzała mi pewna schematyczność, czytało się szybko i bez wrażenia znudzenia, polecam :)
przede mną przygody Sage, siostry dwójki "rozrabiaków"

Małgorzatka | 2015-07-20
Przeczytana: 21 lipca 2015

Najzwyklejszy odmóżdzacz - on, ona i wielka love

Agnieszka | 2015-06-24

Bardzo ciekawa książka.Polecam ;)Fajna fabuła.

wiola | 2015-04-07

Dawno nie czytałam tak dobrej książki, pięknie wartko prowadzona akcja, bohaterowie oddają prawdziwą osobowość zwykłego człowieka. Polecam, ciepło aż wylewa się z tych kartek.

Katarzyna Busłowska | 2015-02-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 21 lutego 2015

Ta część zdecydowanie podobała mi się bardziej niż poprzednia. Przede wszystkim wątek "kryminalny" (chyba nie jest to do końca dobre słowo, ale nie potrafię znaleźć innego) był mniej oczywisty. Nie wiem, jak pozostali czytelnicy, ale ja do ostatniej chwili nie postawiłabym na tego faceta.

Ktoś, kto nie przeżył czegoś tak potwornego jak Chase, nie może powiedzieć, że rozumie jego uczucia. Jak żyć po czymś takim? Nasz bohater wybrał prostą drogę ku samounicestwieniu. Na szczęście, zanim udało mu się osiągnąć swój cel, pojawiła się Marcie.

Marcie Johns na pewno jest znakomitym sprzedawcą. Nie myślę tak tylko dlatego, że wielokrotnie była nagradzana z tego tytułu. Kobieta tak racjonalnie wytłumaczyła Chase'owi, że powinni się pobrać, że jestem pewna, iż byłaby w stanie wcisnąć wszystko każdemu za każą cenę. Gdyby nie to, że Sandra Brown wyjawiła mi wcześniej jej mały sekret, byłabym pewna, że ona wcale go nie kocha. Była chłodna, opanowana, racjonalna. Prawdziwa...

Ziutka | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Może powinnam jakoś usprawiedliwić niską ocenę. Niby przeczytałam książkę szybko i łatwo, ale nic po sobie we mnie nie pozostawiła. Równie dobrze mogłam nie czytać jej wcale. Historia jakich wiele, bardzo schematyczna.