Spokojnie to tylko... Niemcy

Tłumaczenie: Jacek Lang
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szok Kulturowy: przewodnik po różnicach kulturowych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Culture shock! Germany
978-83-01-15209-3
Niemcy, przewodnik, kultura
Magdalena

Przewodnik "Spokojnie to tylko Niemcy" to podróż po kraju znakomitego piwa i frankfurterek, opery i muzyki techno, starannie wystrzyżonych trawników i wypolerowanych kabrioletów, gdzie słowa, takie jak: porządek, pracowitość, punktualność i dokładność, nabierają głębszego znaczenia. Przewodnik szkicuje nasycony wieloma odcieniami obraz ojczyzny wielu wybitnych poetów, myślicieli, malarzy, kompozytorów i reżyserów, która podarowała światu Goethego, Rilkego, Brechta, Manna, Nietzschego, Schopenhauera, Herzoga, Langa, Fassbindera, Beethovena i Mozarta.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

eindringling92 | 2017-07-30
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: lipiec 2017

Książka jest świetnym przewodnikiem, szczególnie dla osób, które pragną wybrać się do Niemiec na dłuższy okres czasu.
Autor w dość prosty i zrozumiały sposób wprowadza Nas - Czytelników do zrozumienia, jak funkcjonuje niemieckie społeczeństwo.
Dowiadujemy się wiele, np. jak wygląda proces wynajęcia mieszkania, jak przejść przez niemiecką biurokrację, co wypada, a czego nie wypada, żyjąc we wspólnocie mieszkaniowej itp.
Otrzymujemy też wiele ciekawostek, jak np. dlaczego jest tak wiele zamków na terenie tego kraju.

Z czystym sumieniem bardzo polecam!