Nigdylia, tom 2. Schizma

Tłumaczenie: Jacek Manicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nigdylia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mag
Neverness
Jerzy

Drugi tom opowieści rozgrywającej się w Nigdylli, szczęśliwej krainie przyszłości, zagrożonej szerzeniem się niebezpiecznego kultu. I znów tak, jak w pierwszej części cyklu, tzn.: w "Śmierci pilota", jeden samotny bohater może ocalić zagrożony świat. W odległej przyszłości człowiek sięgnął gwiazd i zasiedlił tysiące światów. Nauczył się manipulować swoim DNA, stał się prawie nieśmiertelny....

W odległej przyszłości człowiek sięgnął gwiazd i zasiedlił tysiące światów. Nauczył się manipulować swoim DNA, stał się prawie nieśmiertelny. Wybudował miasto wspanialsze niż wszystkie poprzednie i żył w pokoju. Jednak w tym raju pośród gwiazd narodził się potworny kult, dążący do zniszczenia wszystkiego, co istnieje... W świecie, w którym od dawna nie walczono, wojna jest nieunikniona. W świecie, w którym tajemnica uniwersum czeka na odkrycie, tylko jeden człowiek może powstrzymać innych przed jej poznaniem. W świecie na granicy chaosu śmiertelnik stanie się Bogiem.

źródło opisu: Wydawnictwo Mag, 1998

źródło okładki: http://katedra.nast.pl/ksiazka/8173/Zindell-David-Nigdylia-Schizma/

Jabuilo | 2015-08-12
Rav | 2014-11-02