Biologia uczy myśleć

Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
8320324475
popularnonaukowa
Mateusz Stec

Publikacja podzielona jest na kilka rozdziałów: Genetyczna bomba, Z księgi honorowej laureatów nobla, Spór o początki życia, Książki warte przeczytania - sprawy warte przemyślenia. Każdy z rozdziałów ma liczne podrozdziały. Zazwyczaj jeden podrozdział ma około 10 stron, łatwo się więc domyśleć, że wiedza, którą przekazuje nam autor jest mocno skompresowana. Natomiast przedstawiona została barwnie i w sposób bardzo zrozumiały, co wg mnie jest główną zaletą książki (no może prócz arcyciekawych tematów poruszanych przez pisarza). Muszę przyznać, że pierwsze dwa rozdziały w moim odczuciu są najnudniejszymi (ale nie nudnymi), natomiast kolejne (czyli większość książki) trzyma konkretny poziom, czyta się prawie w takim napięciu jak książki S. Kinga.

źródło opisu: Opis własny

źródło okładki: zdjęcie autorskie