Dlaczego człowiek umiera

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
śmierć, długowieczność
zdrowie, medycyna
Mateusz Stec

Tytuł niesamowicie przyciągający uwagę: "Dlaczego człowiek umiera". Bez znaku zapytania, czy to oznacza, że książka udziela wyczerpującej i jedynej odpowiedzi na o pytanie? Mam wrażenie, że autor tak właśnie myślał. Autor tłumaczy, dlaczego organizmy wielokomórkowe, mające układy narządów umierają. W zasadzie to wspomina tylko o organizmach wielokomórkowych innych niż człowiek, natomiast...

Autor tłumaczy, dlaczego organizmy wielokomórkowe, mające układy narządów umierają. W zasadzie to wspomina tylko o organizmach wielokomórkowych innych niż człowiek, natomiast właśnie o cechach ludzi jest ta książka.

W skrócie autor tak przedstawia odpowiedź na to pytanie: ludzie mają dwa układy homeostatyczne: energetyczny i reprodukcyjny. Homeostaty te z wiekiem zaczynają się 'psuć', przez co wywoływane są choroby kompensacji takie jak: cukrzyca, różne raki, miażdżyca itd., a ich konsekwencją jest śmierć.

źródło opisu: Opis własny

źródło okładki: Zdjęcie autorskie