Księga dinozaurów

837129896X
dinozaury, prehistoria
popularnonaukowa
Patryczken

Najlepsza z dotychczas opublikowanych, ściśle i jasno napisana popularnonaukowa książka o dinozaurach, bogato ilustrowana. Ponad 500 efektownych fotografii i prac plastycznych niemal przywraca do życia dinozaury wszelkich rozmiarów i kształtów.

źródło opisu: Świat Książki, 1996

źródło okładki: Świat Książki, 1996

| 2015-08-28
Na półkach: Przeczytane, Dinozaury :)

I mnie w młodości dopadła dinomania. Przypomina o tym kolekcja wielu gadzich stworów, która królowała kiedyś na półce a dziś spoczywa na dnie szafy oraz kilka książek, które nadal tam są (na półce)z których własnie ta jedna zasługuje na szczególną uwagę. Polskie wydanie jest bardzo dobrze przygotowane i wydrukowane na znakomitym kredowym papierze. Księga zawiera mnóstwo znakomitych ilustracji i fotografii oraz jasne i przystępne opisy poszczególnych gatunków a także przejrzysty opis okresu kiedy na ziemi panowały te wielkie gady oraz historię rozwoju paleontologii i badań nad tymi wymarłymi stworzeniami. Warto poszukać tej książki jeśli ktoś się interesuje tą tematyką w bibliotekach lub antykwariatach.

Northman | 2016-01-29
Przeczytana: 20 maja 1996

Znakomita pozycja, od czasu swojej premiery najlepsza i najbogatsza w dane i fakty książka na rynku wydawniczym traktująca o dinozaurach. Wydanie jest przy tym piękne (kredowy papier), bogato ilustrowane i naprawdę, ale to naprawdę porządne. Swego czasu prawdziwa gratka dla czytelników ogarniętych dinomanią.

Osobiście chylę czoła przed autorem i jestem pełen podziwu dla ogromu wiedzy zawartej w tej książce, jednak dla mnie nie jest to najlepsza przeczytana pozycja o tej tematyce. W "Księdze dinozaurów" brakuje mi trochę takiego nieuchwytnego uroku i fascynacji będących siłą dinomanii tamtych lat, takiego małego mrugnięcia okiem do czytelnika i podejścia do tematu na luzie. W tej książce przeważają suche dane, fakty, naukowe spekulacje i to wszystkie jest takie do bólu... encyklopedyczne. Tak jakby bez emocji. Książka jest piękna, to prawdziwa kopalnia wiedzy, i jak najbardziej to przyznaję, ale czegoś jej brak... Takie "coś" ma np. książka pt. "Wielkie dinozaury"...

Książka w którą zaczytywałem się z zaciekawieniem będąc dzieckiem, wtedy byłem pasjonatem tych przeogromnych stworów, jak dla mnie najlepiej opisana "Encyklopedia" na temat dinozaurów (a miałem ich wiele w swoich rękach). POLECAM !

Topbookread | 2017-07-21
Na półkach: Ziemia, Przeczytane