Kazania o naukach tajemnych

Seria: Bibliotheca Curiosa
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ATUT
religia

Kazania o naukach tajemnych dominikanina Fabiana Birkowskiego, drukowane w latach dwudziestych XVII wieku, traktują o czarnoksięstwie, magii naturalnej i remediach na czary, astrologii, alchemii oraz teorii snów. Teksty te, wydobyte ze zbioru Kazania na niedziele i święta doroczne (Kraków 1623–1628), wydawca opatrzył wstępem i komentarzami, które przedstawiają ich możliwe źródła oraz erudycyjne zaplecze. Dotąd niedoceniane przez badaczy wiedzy tajemnej, w niniejszym opracowaniu poszerzają zasób krytycznie wydanych pism ze staropolskiego kręgu nauk hermetycznych.

źródło opisu: http://www.atut.ig.pl/?811,kazania-o-naukach-tajemnych

źródło okładki: http://www.atut.ig.pl/?811,kazania-o-naukach-tajemnych