W pogoni za rakiem

83-10-08765-9
wyprawa
przygodowa
mosquitokiller

Stefan Maciejewski - autor szeregu opowiadań i reportaży oraz kilku książek dla dorosłych - jako pisarz dla młodzieży debiutował w 1978 r. powieścią "Białe Oko". Jedną z jego pasji życiowych jest turystyka i krajoznawstwo. "W pogoni za rakiem" - to rodzaj zbeletryzowanego dziennika wakacyjnej wyprawy kajakowej szlakiem rzek, jezior i kanałów Pojezierza Suwalskiego. Autor wiedzie czytelników...

"W pogoni za rakiem" - to rodzaj zbeletryzowanego dziennika wakacyjnej wyprawy kajakowej szlakiem rzek, jezior i kanałów Pojezierza Suwalskiego. Autor wiedzie czytelników nie tylko przez malownicze krajobrazy, ale żywo i barwnie opowiada o spotykanych na szlaku ludziach, miejscowościach, zabytkach i przyrodzie.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: Skan okładki

mosquitokiller | 2012-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2012

"W pogoni za rakiem" to hasło wyprawy kajakowej, którą odbywa Hińcz wraz z gromadką podopiecznych po Pojezierzu Suwalskim. Bez najmniejszego wysiłku autor raczy czytelnika imponującymi opisami przyrody. Zadziwia też wiedza Hińcza, który ku uciesze młodych wodniaków przytacza wiele historycznych faktów i legend tamtejszych regionów.

Leania112 | 2014-11-14
monotema | 2014-04-10