Bezpieczeństwo samochodów i ruchu drogowego

Wydawnictwo: WKŁ
8320615364
motoryzacja

Podręcznik poświęcony najistotniejszym zagadnieniom bezpieczeństwa samochodów, zarówno czynnego, jak i biernego, oraz ruchu drogowego. Omówiono w nim najważniejsze problemy stateczności samochodu, zderzenia pojazdów oraz zderzenia pojazdu z pieszym i rozwiązania techniczne zwiększające bezpieczeństwo. Podano najważniejsze przepisy homologacyjne dotyczące bezpieczeństwa. Przedstawiono także sposób oceny odporności człowieka na zderzenia. Uwzględniono wzajemne oddziaływania elementów systemu użytkownik-pojazd-otoczenie, uzupełniając rozważania na temat rozwiązań technicznych elementami psychologii i biomechaniki.

wipptal | 2016-08-11
aleksander | 2012-03-19