Narkotyki w Polsce. Mity i rzeczywistość

Kaklucha

źródło okładki: google

Agata | 2019-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2019

Temat narkomanii w Polsce to wciąż temat tabu, pomimo że osób, które sięgnęły choć raz w swoim życiu po narkotyk jest mnóstwo. Cały czas jako społeczeństwo borykamy się z tym tematem, bo przecież nas nie dotyczy, bo jesteśmy "czyści". Nieustannie wydaje nam się, że osoba zażywająca narkotyk to "ćpun", który "daje w żyłę", zazwyczaj pochodzący z ubogiej lub patologicznej rodziny, może nawet ktoś bezdomny, dający sobie "złoty strzał" w jednej z toalet na dworcu. Drodzy państwo, czasy, które znaliśmy z "My dzieci dworca ZOO" już dawno minęły i nawet świat narkotyków ewoluował. Dzisiaj narkomanem może być każdy i właśnie o tym jest ta książka.

Autorki przybliżają nam bardzo dokładnie obraz narkomanii, sylwetkę narkomana, rodzaje substancji odurzających, ale także przedstawiają to zjawisko jako chorobę. Nie oceniają, nie komentują - podchodzą do uzależnienia tak samo, jak do depresji, padaczki czy nowotworu - jak do choroby.

Dowiadujemy się, dlaczego w dzisiejszym społeczeństwie...

herub | 2015-01-22
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Jako źródło naukowe bardzo subiektywna.

kina | 2015-01-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2007