Każdemu sprzedasz wszystko co zechcesz

Wydawnictwo: Emka
poradniki

Joe Girard uznany został dwunastokrotnie za najwybitniejszego sprzedawcę na świecie. zadziwił Amerykę opanowując do perfekcji sztukę handlowania. W ciągu piętnastoletniej działalności sprzedał niewiarygodną ilość samochodów, ponad trzynaście tysięcy z ręki do ręki, w systemie detalicznym. Teraz swoimi niezwykłymi zdolnościami dzieli się z Czytelnikami.

Kornelia | 2012-04-01
Na półkach: 2012, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 31 marca 2012

Bardzo ciekawa pozycja dla osób zajmujących się zawodowo handlem. Autor zdradza w niej wypracowane przez siebie tajniki i sposoby na zwiększenie sprzedaży, budowanie relacji z klientami. Wprawdzie sam zajmował się sprzedażą samochodów i nie wszystkie metody można przenieść dokładnie w taki sam sposób na inne branże, ale na pewno można je wykorzystać jako inspirację. Kluczowe sekrety budowania więzi z klientami, którymi dzieli się autor znałam wcześniej (nie zdradzę jakie), ale znalazłam w tej książce również kilka ciekawych pomysłów, a przede wszystkim motywację, bo przede wszystkim "chcieć to móc", tylko trzeba dokładnie określić nasze cele i dążenia! Sam Joe Girard, a właściwie Girardi, z pochodzenia Sycylijczyk, swoją książkę rozpoczyna od przedstawienia własnej historii od dzieciństwa, które nie było usłane różami. Uważał się wręcz za nieudacznika, wiecznie potępianego przez ojca, popadał w konflikty z prawem, a jednak znalazł siłę i motywację, aby w wieku 35 lat rozpocząć nowe...

exkonsumpcja | 2015-06-03
Na półkach: 2015, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 03 czerwca 2015

Książkę kupił sobie mój facet, który aktywnie działa w sprzedaży, a że czytam prawie wszystko, to mu ją podprowadziłam.
Fajny jest absolutny brak sztuczek i manipulacji, którymi zazwyczaj zasypane są publikacje na temat sprzedaży. Autor podkreśla, że nie oszukuje swoich klientów, bo wtedy przestaliby do niego wracać.
Sam system sprzedaży pokazany tutaj jest dosyć prosty, a z drugiej strony często myślałam sobie, że trzeba być niezłym świrem, żeby robić to wszystko, co robił autor :) No ale jego działania okazały się skuteczne.
Przeszkadza mi odrobinę przestarzałość języka i przykładów (choćby ten o czarno-białym telewizorze) i naprawdę okropna korekta. W tej książce roi się od literówek, powtórzeń i błędów stylistycznych. Ktoś skopał swoją robotę.
Podsumowując: ciekawa książka dla sprzedawców. Może nie znajdziesz tutaj sposobu na zahipnotyzowanie każdego klienta, ale już kilka sposobów na to, żeby ludzie wracali do Ciebie po kolejną transakcję - na pewno!

Pete489 | 2014-07-14

"Lubię Cię" - taką plakietką obdarzał Joe Girard wszystkie dzieci swoich klientów; miał w biurku wszystkie gatunki papierosów, choć nie palił; miał bogaty wybór alkoholi, choć był abstynentem; wysyłał kartki pocztowe kilka razy w roku do kilku tysięcy swoich klientów. To tylko niektóre z aktywności autora, które przyczyniły się do jego ogromnego sukcesu w charakterze sprzedawcy samochodów.

Z pewnością opowieści te trącą trochę myszką, ponieważ pochodzą jeszcze sprzed ery internetu. Nie zmienia to faktu, że pozycja ta zawiera szereg cennych informacji, które mogą być pomocne w budowaniu relacji nie tylko z klientami.

Jeszcze jedno.
Tytuł książki jest bardzo chwytliwy, choć mylący. Sugeruje bezwzględnego manipulanta, dla którego liczy się tylko zysk. Nic bardziej mylnego - z treści emanuje troska o faktyczne dobro i komfort klientów, co objawia się m. in. w rewelacyjnej obsłudze posprzedażowej.

Polecam (dla osób zainteresowanych sprzedażą).

Krzysztof | 2015-11-15

Bez wątpienia jedna z lepszych książek o sprzedaży.

Autor uczy troski o klienta, a nie sztuczek.

Warto przeczytać.

Lena | 2016-08-25
Przeczytana: sierpień 2016

Moja recenzja:

Tomasz | 2016-06-19

Amerykanie uwielbiają historie od pucybuta do milionera, a historia Girarda tak właśnie wygląda. My, Polacy mam wrażenie podchodzimy z większym dystansem do takich sukcesów, co nie zmienia faktu, że osobę Girarda warto poznać. Zwłaszcza pracując w sprzedaży. Książka pisana dawno, niektóre metody dzisiaj się już nie sprawdzą (np. rekomendacje za $ są już tak powszechne, że dzisiaj nie wydadzą się nowatorskie), ale kiedy rekordzista Guinnessa mówi, że ja też mam wszystko by nim zostać to słucham i staram się jak on.

Marcinkon | 2013-05-01
Na półkach: Przeczytane, Business
Przeczytana: 01 maja 2013

Lekka, przyjemna książką mówiące indywidualnym podejściu do biznesu. polecam każdej osobie, która chce parać się handlem.

Daniel | 2016-09-01
Przeczytana: 01 września 2016