Pewne ryzyko

Wydawnictwo: Reader's Digest
7 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Some danger involved
kaqla

W marcu 1884 roku "London Times" zamieścił następujące ogłoszenie: "Najlepszy w Londynie prywatny detektyw zatrudni pomocnika... Z wykonywaniem obowiązków związane jest pewne ryzyko". Spośród wielu kandydatów tylko jeden spełnia dziwaczne wymogi selekcji. Jednak dopiero po podjęciu upragnionej pracy u tajemniczego prywatnego detektywa Cyrusa Barkera młody Thomas Llewelyn uświadamia sobie, co naprawdę to ryzyko oznacza.

źródło opisu: okładka

Klitka | 2018-04-06

Całkiem ciekawy kryminał. Chętnie przeczytałabym kolejną część ich przygód.

Aya | 2016-08-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 13 sierpnia 2016

„Najlepszy w Londynie prywatny detektyw zatrudni pomocnika. Wymagana umiejętność pisania na maszynie i stenotypii. Z wykonywaniem obowiązków związane jest pewne ryzyko. Płaca współmierna do umiejętności.”

Londyn, rok 1884. Młody Thomas Llewelyn dostaje pracę u znanego prywatnego detektywa, Cyrusa Barkera.
Niebawem mężczyźni otrzymują zadanie: ktoś pchnął w serce, a następnie ukrzyżował Żyda polskiego pochodzenia, Louisa Pokrzywę. Czy to robota Ligi Antysemickiej, niezgadzającej się z tym, iż żydowscy imigranci napływający z Europy Wschodniej odbierają im miejsca pracy? A może ktoś wyrównał osobiste porachunki? Cyrus i Thomas zaczynają badać sprawę. Thomas, który dopiero od niedawna przebywa w Londynie, dzięki pracodawcy jest w stanie coraz lepiej poznać miasto i rządzące nim reguły. Świetnie wykształcony Barker nauczy go wielu przydatnych umiejętności, które przydadzą mu się w pracy pomocnika detektywa.
Nie czytałam ani nie oglądałam niczego o Sherlocku Holmesie (nie wiem,...